قالب وبلاگ

Free Template Blog

قالب بلاگفا

قالب پرشین بلاگ

قالب میهن بلاگ

قالب جوان بلاگ

قالب ایران بلاگ

قالب رویا بلاگ

قالب پرشین بلاگ

قالب بلاگ وب

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

ابزار وبلاگ نویسی

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وبلاگ

تم دیزاینر

 

صفحه اصلی

ايميل ما

آرشيو مطالب

طراح قالب

 
  کاربر مهمان، خوش آمديد!

منوی اصلی
لينکهاي سريع
صفحه نخست
ايميل ما
آرشيو مطالب
عناوین مطالب وبلاگ
طراح قالب

آرشیو ماهانه
دی 1393
شهریور 1393
مرداد 1393
تیر 1393
خرداد 1393
اردیبهشت 1393
فروردین 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
ادامه ی آرشیو ماهانه

لينک دوستان

لوگوی دوستان


آمار بازدید

بانك كشاورزي ، بانك همه مردم ايران

ادامـه ركـود در بـازار طـلا

نايب رييس اتحاديه طلا و جواهر تهران از ادامه ركود بازار طلا خبر داد.

محمد كشتي‌آراي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به ركود بازار داخلي اظهار كرد: كمبود نقدينگي باعث شده است كه دادوستد در بازار اندك باشد و بازار داخلي در شب عيد رونق كمي را تجربه كند.

 او ادامه داد: ركود شب عيد امسال در بازار كم‌سابقه است و اين باعث مي‌شود كه تفاوت قيمت سكه طرح جديد و قديم به كمترين ميزان خود يعني 2هزار تومان برسد، اين در حالي است كه دو ماه پيش اين تفاوت به 30هزار تومان مي‌رسيد و اين موضوع نشان‌دهنده كاهش شديد تقاضا است.

وي ابراز اميدواري كرد با تشكيل اتحاديه كشوري طلا و جواهر، بازار طلاي كشور با استفاده از سرمايه نيروي انساني موجود رونق صادرات را تجربه كند.

بازار داخلي طلا در روزهايي وضعيت ركود را تجربه مي‌كند كه در بازارهاي جهاني هم اتفاق خاصي نمي‌افتد و قيمت هر اونس طلا در بازارهاي جهان 923دلار است.

بر همين اساس و در بازار داخلي سكه بهار آزادي طرح قديم 218هزار تومان و طرح جديد 216هزار تومان ارزش دارد.

نيم‌سكه بهار آزادي 114هزار تومان و ربع سكه 57هزار تومان است. هر گرم طلاي 18عيار هم 21هزار و 930تومان است.

دنیای اقتصاد - ۲۸ اسفند ۸۸

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1387/12/28 و ساعت

 


نظر: میرسپاسی

بانك كشاورزي متاسفانه تنها در بخش بانكداري الكترونيك از ساير بانكها عقبتر است. در حالي اكثر بانكها و حتي بانكهاي خصوصي امكانات انتقال وجه، مانده گيري و را در سايت خود ارائه ميدهند، بانك كشاورزي خدمات الكترونيكي مطلوبي را ارائه نمي دهد. البته تلفون بانك كشاورزي به نسبت بهتر است ولي خدمات اينترنتي بسيار ضعيف است. حداقل از كارشناسان ساير بانكها استفاده شود و حالا كه شكل سايت بانك عوض شده است، خدمات مشابه الكترونيكي را در سايت ارائه دهيد.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1387/12/28 و ساعت

 


نظر: مشتری همیشگی

واقعا حضور دكتر طالبي به عنوان مديري كه در اين زمينه داراي تحصيلات عاليه هستند، باعث افزايش وجه بانك و پيشرفت آن شده است. اميدواريم كه ايشان كماكان به فعاليت خود ادامه دهند.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1387/12/28 و ساعت

 


قانون مبارزه با پولشويي

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1387/12/27 و ساعت

 


اسكناس درشت، چاره جويي موقت

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1387/12/27 و ساعت

 


هيچ چيز غير ممكن نيست

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1387/12/27 و ساعت

 


بحران اقتصادي جهان به بنادر دبي رسيد

فارس- نشريه اقتصادي ميد با اشاره به كاهش تجارت دريايي در اثر ركود اقتصادي نوشت: شركت‌هاي كشتيراني خاورميانه به ويژه دبي تاثير ركود را احساس كرده‌اند.نشريه ميد نوشت: ركود تجارت جهاني تاثير بدي بر ترافيك در بنادر جهان به ويژه بر دبي داشته است.شركت مديريت بنادر دبي آغاز سالي پر اغتشاش را تجربه مي‌كند. در حالي كه مسوولين دبي در سطح جهاني 5درصد كاهش ترافيك باري در سه ماه آخر سال 2008 را گزارش مي‌كنند، شركت‌هاي حمل‌ونقل خاورميانه بدون شك تاثير ركود را احساس كرده‌اند. وابستگي دبي به تجارت، گردشگري، بنگاه‌هاي معاملات املاك و سرويس‌هاي مالي به شدت اين منطقه را در معرض بحران قرار داده است. آژانس مودي كه قبلا به شركت مديريت بنادر دبي رتبه A1 داده بود، قابليت دولت دبي براي دستيابي به نقدينگي در جريان مشكلات مالي را زير سوال برد. براساس اين گزارش، كاهش جهاني ظرفيت كشتي باري براي تطبيق با ركود جهاني تجارت احتمالا بر حجم تجارت از طريق ترمينال‌هاي بنادر شركت مديريت بنادر دبي تاثير مي‌گذارد. ولي فاكتورهاي محلي نيز دليلي بر اين نگراني‌ها است. شركت مديريت بنادر دبي متعهد به كاهش هزينه‌ها و مخارج در سال‌جاري است تا با ركود جهاني تطبيق يابد.

 

 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1387/12/26 و ساعت

 


مدير عامل محترم بانك كشاورزي اعلام كرد:

افزايش مطالبات معوق بانك كشاورزي به علت خشكسالي

مدير عامل بانك كشاورزي گفت: وجود خشكسالي در دوسال اخير يكي از علت‌هاي افزايش مطالبات معوق از طرف مشتريان بانك كشاورزي است.

به گزارش ايرنا در نشستي كه با حضور مديران عامل و معاونان بانك‌ها در اين خبرگزاري برگزار شد، سياست‌هاي پولي و مطالبات معوق به بحث و گفت‌وگو گذاشته شد.

محمد طالبي، مدير عامل بانك كشاورزي گفت: آنچه كه اقتصاد كشور را مديريت مي‌كند سياست‌هاي پولي، مالي و ارزي است كه به اين مجموعه سياست‌هاي اقتصادي كلان مي‌گويند.

دكتر محمد طالبي، مدير عامل بانك كشاورزي

وي با توجه به اين كه هر دولتي با توجه به شرايط و اولويت‌هايي كه دارد سياست‌هاي كلان اقتصادي خود را تنظيم مي‌كند، اظهار داشت: در دولت نهم سياست‌هاي كلان اقتصادي با توجه به اولويت‌هاي آن تنظيم شده است كه از جمله آن مي‌توان به كاهش نرخ سود بانكي اشاره كرد.

مدير عامل بانك كشاورزي افزود: بانك‌ها تنها مجري سياست‌هاي كلان اقتصادي هستند و سياست پولي نيز جزيي از اين سياست كلان اقتصادي محسوب مي‌شود.

طالبي با اشاره به مطالبات معوق بانك كشاورزي بيان داشت: وظيفه بانك‌ها پرداخت تسهيلات به مشتريان است و به طور طبيعي هر بانكي در باز پرداخت تسهيلات از جانب مشتريان ممكن است دچار مشكل شود.

وي گفت: مهم‌ترين منبعي كه بانك‌ها از آن براي پرداخت تسهيلات استفاده مي‌كنند؛ مطالبات معوق است. طالبي با اشاره به اين كه در دو سال اخير خشكسالي بي‌سابقه‌اي در كشور وجود داشته است، خاطر نشان كرد: يكي از علل وجود مطالبات معوق و افزايش مقدار آن خشكسالي است كه كشور را فراگرفته است كه اميدواريم براي سال آينده بتوان با اين خشكسالي مبارزه كرد.

دنياي اقتصاد – شنبه 24 اسفند 87

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1387/12/24 و ساعت

 


زوال سرمايه‌گذاري در دبي

 دستور دولت فدرال امارات به اداره مهاجرت همه اميرنشين‌هاي اين كشور: لغو اعطاي ويزاي اقامت براي خريداران ملك

از بحران اقتصادي جهان گرفته تا لغو ويزاي اقامت براي خريداران ملك همچنين كلاهبرداري برخي مشاوران املاك و سفته‌بازي عده‌اي در بازار مسكن عواملي هستند كه ريسك سرمايه‌گذاري در بازار مسكن دبي را افزايش داده است.

لغو ويزا

اعطاي خودكار ويزاي اقامت به خريداران ملك از چند ماه پيش در دبي و اخيرا در ساير اميرنشين‌ها در امارات متوقف شده است.

تصميم جديد دولت امارات چون پايه‌هاي سرمايه‌گذاري خارجي در بخش مسكن و ساختمان در اميرنشين دبي را متزلزل كرده با مخالفت انبوه‌سازان در اين كشور روبه‌رو شده است. گروه‌هاي ساختماني از دولت فدرال درخواست كرده‌اند در اين قانون تجديد نظر كند تا در شرايط دشوار اقتصادي بازار مسكن در اين كشور مجددا رونق بگيرد.هر چند عملكرد امارات در پايبند نبودن به قولي كه به سرمايه‌گذاران در اين زمينه داده به عنوان يك سابقه منفي در ذهن سرمايه‌گذاران خواهد ماند.

اعطاي خودكار ويزاي اقامت حتي به خارجي‌هايي كه از قبل ملك پيش خريد كرده‌اند نيز متوقف شده است. يعني خريداراني كه قبلا واحدي را در پروژه‌اي خريداري نموده‌اند به هنگام تكميل پروژه نمي‌توانند ويزاي اقامت براي خود و خانواده‌شان دريافت كنند. علت نيز اين است كه دولت فدرال امارات، طي دستوري به ادارات مهاجرت همه اميرنشين‌هاي اين كشور خواستار توقف صدور ويزا شده است؛ چرا كه به گفته يك مقام مسوول، قوانين ملك در هر اميرنشين با ساير اميرنشين‌ها متفاوت بوده و شاهد ناهماهنگي و بروز مشكلات در آينده خواهد شد و همچنين در ساير كشورهايي كه اجازه خريد ملك را با مالكيت دائم (Freehold) به اتباع خارجي داده‌اند، معمولا ويزاي اقامت را نيز تضمين نكرده‌اند و اعطاي ويزاي اقامت دائم را منوط به قوانين ديگر خود نموده‌اند. اين بدين معني است كه خريدار صرف داشتن ملكي در آن كشور مجاز به دريافت ويزاي اقامت نيست؛ بلكه از ساير طرق مانند سرمايه‌گذاري در امور تجاري، صنعتي يا خدماتي، تحصيل يا استخدام در آن كشور مي‌توانند ويزاي اقامت دريافت نمايند. به گفته اين مقام مسوول، در قانون جديد اجازه اقامت خريداران سلب شده است كه اين ضربه بزرگي به سرمايه‌گذاري در حوزه املاك در امارات وارد كرده است.

مشاوران املاك امروز حاضر، فردا غايب

برخي از مشاوران املاك در دبي اطلاعات كافي در اختيار خريداران قرار نمي‌دهند. عمده مشكلات خريداران ناشي از آگاهي كم آنها و تبليغات رنگارنگ شبكه‌هاي ماهواره‌اي است. آنها به هنگام تبليغات روي نكات خاصي تاكيد مي‌كنند. مثلا مبلغ پيش‌پرداخت بسيار كم (3درصد يا 5درصد) يا تكيه روي جوايزي كه به خريداران تعلق مي‌گيرد را به خارجي‌ها وعده مي‌دهند يا در هنگام ذكر ميزان اقساط تنها به ذكر درصد اكتفا مي‌كنند و خريدار بدون محاسبه ميزان ريالي آن و تنها از روي كم بودن ميزان درصدي آن، اغوا مي‌شوند يا اينكه تنها به ذكر ميزان اقساط ماهانه يا سه ماه يكبار در سال اول اكتفا مي‌كنند كه اين نيز اغواكننده است. چرا كه معمولا ميزان اقساط سال‌هاي اول در اغلب پروژه‌ها كمتر از سال‌هاي پاياني در برنامه پرداخت پروژه‌ها است. همچنين نوع مالكيت پروژه را ذكر نمي‌كنند؛ يعني نمي‌گويند كه اين پروژه مالكيت دائم (Freehold) است يا مثلا اجاره 99 ساله.

همچنين اغلب مشاوران املاك، وجوه پيش‌پرداخت را خود از مشتري دريافت نموده تا براي انعقاد قرارداد به حساب انبوه‌ساز واريز نمايند كه اين زمينه كلاهبرداري را فراهم مي‌كند؛ چرا كه مشاهده شده است كه مشاور پس از دريافت وجوه پيش‌پرداخت از عده كثيري بدون اينكه به نمايندگي از مشتري براي انعقاد قرارداد پول را به حساب انبوه‌ساز واريز نمايد به يكباره با تعطيل كردن دفتر خود، ناپديد مي‌شود. متاسفانه بسياري از ايراني‌ها نيز بدون دقت در برنامه پرداخت، اقدام به خريد مي‌كنند و پس از مدتي متوجه ناتواني خود در پرداخت اقساط ملك مي‌شوند و در نتيجه دچار مشكل مي‌گردند، به ويژه وقتي كه بازار در حالت ركود باشد، در اين شرايط انبوه‌ساز معمولا قرارداد را فسخ مي‌كند.

تاثير رواني بحران جهاني

كمبود منابع بانكي براي اعطاي تسهيلات ساخت و ساز در امارات نيز همچون ساير كشورها قدرت وام‌دهي بانك‌ها را كاهش داده و باعث شده سرمايه‌گذاران براي خريد ملك همچون گذشته نتوانند خيلي راحت از وام استفاده كنند و از سوي ديگر انبوه‌سازان نيز كه بخشي از منابع مورد نياز خود را از بانك‌ها تامين مي‌كردند، دچار مشكل شده‌اند. آنچه در امارات اتفاق افتاده بيش از آن كه تحت تاثير كمبود منابع بانكي باشد، ناشي از جو رواني منفي است كه تحت تاثير بحران جهاني و همچنين خبر لغو ويزاي اقامت در ازاي خريد ملك به وجود آمده است.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1387/12/24 و ساعت

 


با سلام و تشكر از مطالب ارزشمند شما.
به تازگي مديريت بانك اقدام به حذف سرويس اياب و ذهاب كاركنان نموده كه از نظر بنده اقدامي به جا و عادلانه بوده است. چراكه پيش از اين، تنها عده معدودي از اين امتياز استفاده ميكردند و ساير همكاران بي بهره بودند. ولي حالا پرداخت مبلغ 32 هزار تومان به صورت ماهيانه، همه كاركنان بانك مي توانند بهره مند شوند.
با تشكر از اعضاي محترم هيئت مديره و مدير عامل محترم بانك.

نظر: ۰۹۱۲

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در پنجشنبه 1387/12/22 و ساعت

 


چرا با اينكه بر اساس قانون، كاركنان رسمي آزمايشي مي توانند پس از 6 ماه تا 2 سال قطعي شوند، ولي اين قانون در بانك اجرا نمي شود. ادامه چنين روندي واقعا بسياري از همكاران را دچار بي انگيزگي مي كند.
متشكرم

نظر: همکار

پاسخ: بدون شك محدوديتهاي قانوني و درون سازماني وجود دارد كه ما از آنها بي خبريم. انشاءا... در آينده اي نزديك مسئله حل خواهد شد. شما كماكان و همچون گذشته به بهترين شكل ممكن، به وظايف خود عمل كنيد تا در صورت تغيير شرايط، رئيس مستقيم شما هم با كمال ميل درخواست وضعيت شما را ارائه دهد.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در پنجشنبه 1387/12/22 و ساعت

 


آشنایی با سپرده‌ یورو- دلار ( Eurodollar Deposit)

منظور از یورو- دلار، سپرده‌گذاری دلارهای کشور آمریکا در بانک‌های خارج از آمریکا و همچنین شعب خارجی بانک‌های این کشور می‌باشد.

عموما پیشوند euro اگر به واحد پولی اضافه شود به نحو زیر تفسیر می‌شود:

Eurodollar: سپرده‌گذاری دلار آمریکا در بانک‌های کشورهایی غیر از آمریکا، Euroyen: سپرده‌گذاری ین در بانک‌های کشورهایی غیر از ژاپن،‌ Euroeuro: منظور سپرده‌گذاری واحد پول یورو در بانک‌های کشورهایی غیر از حوزه پولی یورو می‌باشد.

آیا یورو - دلارارتباطی با واحد پول یورو و اروپا دارد؟

هیچ ارتباطی بین یورو- دلار و واحد پول یورو وجود ندارد. همچنین هیچ ارتباطی بین یورو- دلار و اروپا وجود ندارد. بنابراین امکان وجود یورو- دلار در هر کشوری به غیر از آمریکا وجود دارد؛ به عنوان مثال به دلار آمریکایی که در بانک‌های ژاپن سپرده‌گذاری شده است، نیز سپرده یورو- دلار گفته می‌شود. سررسید سپرده یورو- دلار می‌تواند یک شبه و حتی چند ساله باشد؛ اما اکثر این سپرده‌ها دارای سررسید بین يك‌ هفته تا 6 ماه هستند. متوسط مبلغ سپرده یورو- دلار بسیار زیاد است، بنابراين بازار یورو- دلار آشکارا در دسترس موسسه‌های بزرگ مالی است. تنها راه سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خرد در این بازار به طور غیر مستقیم و از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار پول می‌باشد. همان طور که گفته شد یورو- دلار به سپرده‌هایی گفته می‌شود که در بانک‌های خارج از ایالت متحده نگهداری می‌شود و بنابراین این سپرده‌ها در معرض قلمروي مقررات بانک فدرال رزرو آمریکا نمی‌باشند. در نتیجه چنین سپرده‌هایی در معرض مقررات بسیار کمتری نسبت به سپرده‌های مشابه در آمریکا هستند.

نحوه پیدایش بازار یورو- دلار

به تدریج بعد از جنگ جهانی دوم، دلارهای آمریکایی در خارج از کشور آمریکا به مقدار زیادی افزایش پیدا کرد؛ در نتیجه مبالغ زیادی از دلار‌های آمریکایی در بانک‌های خارج از کشور آمریکا حبس شد. بعضی از کشورهای خارجی مانند شوروی سابق سپرده‌های دلاری در کشور آمریکا داشتند. در خلال جنگ سرد شوروی از اینکه سپرده‌هایش در بانک‌های آمریکا مصادره شود به وحشت افتاد. بنابراین تصمیم به انتقال برخی از سپرده‌های خود به بانک Moscow Narodny گرفت. این بانک متعلق به شوروی سابق اما تابع قوانین کشور انگلیس بود. این بانک مجددا اقدام به سپرده‌گذاری همان منابع در بانک‌های آمریکایی نمود. در نتیجه هیچ شانسی برای توقیف پول توسط آمریکایی‌ها باقی نماند. چون حال پول متعلق به بانک Moscow Narondy بود و به طور مستقیم به شوروی تعلق نداشت. در نهایت، در فوریه سال 1957 مجموع 800 هزار دلار به بانک انگلیسی منتقل شد. بنابراین اولین سپرده یورو- دلار پا به عرصه وجود گذاشت. ابتدا به این سپرده‌ها eurobank dollars گفته می‌شد؛ اما در نهایت نام آنها به یورو دلار تغییر یافت زیرا چنین سپرده‌هایی در ابتدا از طریق بانک‌های اروپایی عرضه شدند.

با گذشت زمان بانک‌های اروپایی به طور گسترده‌ای عملیات بانکی یورو- دلاری خود را توسعه می‌دادند. بدین گونه که سپرده دلاری می‌گرفتند و تسهیلات دلاری پرداخت می‌کردند. بازار یورو دلار به لطف مقررات مالی Q بانک فدرال رزرو بیش از بیش تحریک شد و همین عامل باعث تسریع در خروج سپرده‌ها از بانک‌های آمریکایی و سرازیر شدن آنها به بانک‌های خارج از آمریکا شد. این مقررات از طریق تعیین سقف نرخ بهره سپرده در بانک‌های آمریکا، کمک بزرگی برای توسعه این بازار بود؛ زیرا سپرده‌های یورو دلار تحت تاثیر سقف‌های نرخ بهره و قوانین ایالت متحده نبودند و بنابراین نرخ بهره بالاتری پرداخت می‌کردند.

در نهایت مقررات مالی Q که از سال 1980 به اجرا درآمده بود و باعث انتقال مقادیر قابل توجهی از سپرده‌های دلاری از آمریکا به اروپا شده بود، در سال 1986 لغو گردید. همچنین در دهه 1980، بانک فدرال رزرو، مقرراتی درباره الزامات بیمه سپرده بیشتر(که پرداخت این هزینه به عهده بانک‌ها می‌باشد)، استانداردهای کفایت سرمایه و پرداخت هزینه‌های نظارت بیشتر بانک‌ها به بانک فدرال رزرو آمریکا را به اجرا گذاشت.

بنابراین همین امر موجب شد تا هزینه‌های واسطه گری بانک‌ها در این کشور به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش و قدرت رقابت پذیری آنها با بازار یورو دلار بیش از بیش کاهش یابد. با وجودی که استانداردهای کفایت سرمایه بانک‌ها به طور بین‌المللی به اجرا گذاشته شد، اما هیچگونه الزام بیمه سپرده در بازار یورو دلار وجود نداشت که هزینه‌های واسطه گری کمتر برای این بانک‌هاو وسعت بیشتر بازار یورودلار را به ارمغان آورد. بازار یورو- دلار هم اکنون بازار جهانی است، بنابراین نام یورودلار تا اندازه‌ای نام غلطی به نظر می‌رسد.

*داوود کلهر ، دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت مالی

 

 

 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در پنجشنبه 1387/12/22 و ساعت

 


ذخاير ارزی ايران به‌جز طلابيش از 14‌ميليارد دلار افزايش مي‌يابد

واحد اطلاعات اكونوميست بدون تغيير پيش‌بيني قبلي خود اعلام كرد كه ذخاير ايران به جز طلا در سال جاري افزايش بيش از 14‌ميليارد دلاري خواهد داشت.

به گزارش ايسنا، واحد اطلاعات اقتصادي اكونوميست در گزارش ماه فوريه خود ميزان ذخاير ايران به جز طلا در سال گذشته را 81‌ميليارد و 809‌ميليون دلار برآورد و پيش‌بيني كرد كه اين ميزان با 14‌ميليارد و 500‌ميليون دلار افزايش در سال جاري به 96‌ميليارد و 309‌ميليون دلار برسد.

به اعتقاد اكونوميست در سال جاري كشور شاهد بيشترين ميزان ذخاير خارجي خود خواهد بود و از سال آينده ميزان اين ذخاير روند نزولي به خود خواهند گرفت.

اكونوميست عنوان كرده است كه در سال 88 ذخاير ايران به جز طلا با ثبت رقم 84‌ميليارد و 59‌ميليون دلار كاهش 12‌ميليارد و 250‌ميليون دلاري نسبت به سال جاري خواهد داشت.

همچنين پيش‌بيني شده است كه در سال 89 كاهش چهار‌ميليارد و 250‌ميليون دلاري، ذخاير ايران به جز طلا را به 79‌ميليارد و 809‌ميليون دلار خواهد رساند.

در سال 1390 ذخاير به جز طلاي كشور معادل 74‌ميليارد و 309‌ميليون دلار خواهد بود كه با هفت‌ميليارد و 500‌ميليون دلار كاهش اين شاخص در سال 1391 به 66‌ميليارد و 809‌ميليون دلار خواهد رسيد. سال 1392 سالي است كه ذخاير ايران به جز طلا در آن 59‌ميليارد و 309‌ميليون دلار پيش‌بيني شده است.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در پنجشنبه 1387/12/22 و ساعت

 


اوضاع مسكن در سال آينده

دنياي اقتصاد – براساس تازه‌ترين تحقيقات انجام شده در بازار مسكن، سطح قيمت‌ها نسبت به ابتداي سال حدود 23درصد كاهش پيدا كرده است

ركود ساخت‌و‌ساز، آرامش قيمت، تلاش سازندگان انبوه براي فروش واحدها در مقابل بي‌ميلي تقاضاي مصرفي به خريد، ساده‌ترين روايتي است كه مي‌توان از بازار مسكن ارائه كرد.

در اين ميان پيش‌بيني كارشناسان و برخي مقامات دولتي در وزارت مسكن از تداوم ركود با شرايط حادتر در سال آينده حكايت دارد.

مينو رفيعي، از كارشناسان مسكن نيز درباره تحولات بازار مسكن در سال آينده به دنياي اقتصاد مي‌گويد: با توجه به مدل‌هاي رايج پيش‌بيني و تحقيقاتي كه طبق اين مدل انجام داده‌ايم، ركود مسكن حداقل تا دو فصل آينده ادامه خواهد داشت.مديركل دفتر اقتصاد مسكن وزارت مسكن نيز با اشاره به بررسي‌هاي كارشناسي تاكيد مي‌كند: فعلا زمينه شارژ تقاضاي سوداگري در بازار مسكن وجود ندارد.محمدصادق مفتح، معاون وزير بازرگاني نيز تداوم كاهش قيمت مسكن تا نزديك شدن قيمت فروش به قيمت تمام شده مسكن را در سال آينده بعيد نمي‌داند.

 

 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در پنجشنبه 1387/12/22 و ساعت

 


نرخ ارز 19/12/87

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1387/12/20 و ساعت

 


آيا روند كنوني بحران مالي جهاني ادامه خواهد يافت

جهان در انتظار ركودي بزرگ‌تراز ركود دهه 1930

بانک جهانی پيش‌بيني کرد نرخ رشد اقتصادی جهانی و نرخ رشد تجارت جهانی برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم منفی خواهد بود.

بر طبق گزارش اخیر‌اين سازمان جهانی بحران اقتصادی دنیا که با ناتوانی مردم در آمريكا در باز پرداخت اقساط وام‌های مسکن در‌اين کشور آغاز شد و ریشه در تمامي‌بخش‌های اقتصاد دوانید، هم اکنون اقتصاد کشورهای فقیر دنيا را نیز تحت تاثیر قرار داده است و در صورتی که‌اين روند ادامه پیدا کند رکودی بزرگتر از رکود دهه 1930 میلادی در انتظار اقتصاد جهان خواهد بود. بانک جهانی در گزارش اخیر خود نوشت: مشکل کنونی کشورهای در حال توسعه و فقیر دنیا تنها کاهش نرخ رشد اقتصادی تحت تاثیر بحران جهانی نیست.

‌اين کشورها به دلیل مشکلات اقتصادی غرب دسترسی کمتری به بازارهای مالی و اعتبارات دارند و همین مساله بر شدت کاهش رشد اقتصادی آنها مي‌افزاید. علاوه بر بانک جهانی، دیگر سازمان‌های بين‌المللی نیز برآورد ناامید کننده‌اي در مورد اقتصاد دنیا در سال 2009 میلادی ارائه داده‌اند. صندوق بين‌المللی پول در گزارش اخر خود که در انتهای ماه ژانویه سال 2009 میلادی ارائه داد، پيش‌بيني کرد در سال جاری نرخ رشد اقتصادی کشورهای صنعتی به 5/0درصد خواهد رسید که کمترین نرخ رشد اقتصادی کشورهای صنعتی طی 60 سال اخیر خواهد بود.

رابرت زولیک رییس بانک جهانی از دولت‌هاي کشورهای صنعتی خواست تا همچنان به ارائه کمک‌های مالی به کشورهای فقیر دنیا ادامه دهند و به بهانه مشکلات اقتصادی داخلی‌اين قشر آسیب‌پذیر جامعه جهانی را فراموش نکنند. وی در سخنرانی اخیر خود تاکید کرد: «بحران کنونی اقتصاد بحرانی جهانی است و راهی که برای آن در نظر گرفته مي‌شود باید راهی جهانی باشد. اولین ابزاری که مي‌تواند مانع از تشدید بحران اقتصادی در جهان شود‌اين است که سرمایه گذاری در بخش‌های زیر ساختی را افزایش داد. زولیک افزایش سرمایه‌گذاری در زیر ساخت‌های صنعتی و آموزشی، راه‌اندازی شرکت‌های صنعتی بزرگ و کوچک و ‌ايجاد فرصت شغلی برای خیل عظیمي‌که در اثر بحران اقتصادی کنونی کار خود را از دست داده‌اند اولین راهکار برای مقابله با بحران مي‌داند و بر‌اين باور است که نمي‌توان بدون در نظر گرفتن بزرگی بحران چاره‌اي برای آن ‌اندیشید.

رییس بانک جهانی با اشاره به نقش کشورهای در حال توسعه‌اي همچون چین و هند و برزیل در رشد اقتصادی دنیا در سال‌های گذشته هشدار داد: بحران اقتصادی جهاني از طرق تاثیرگذاری روی سطح تقاضا برای کالاهای وارداتی سبب شد تا کشورهای در حال توسعه‌اي همچون چین نیز با مشکل اقتصادی مواجه شوند. کشور چین که در سال 2007 میلادی با نرخ 5/11درصد رشد کرده بود در سال 2008 میلادی رشد 5/9 درصدی را در اقتصاد خود تجربه کرد و انتظار مي‌رود در سال 2009 میلادی با سرعت کمتر از 8 درصد رشد کند .‌اين در حالیست که تاکنون تمامي‌سردمداران اقتصادی دنیا کشورهای چین و هند را سوپاپ اطمینان اقتصاد دنیا مي‌دانستند و بر‌اين باور بودند که حضور ‌اين کشورها در صحنه اقتصاد بين‌المللی مانع از عمیق شدن رکود اقتصادی دنیا مي‌شود. بانک جهانی دلیل کاهش نرخ رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه و تاثیرپذیری ‌اين کشورها را کاهش درآمد صادراتی آنها در اثر تنزل سطح تقاضا در دنیا‌، کاهش قیمت کالاهای مختلف، کاهش جذب سرمایه‌های خارجی و در نهایت از بین رفتن ذخایر اعتباری ‌اين کشورها مي‌داند.

بانک جهانی در گزارش خود نوشت که تاثیر بحران اعتباری جهانی و کاهش قیمت نفت و دیگر کالاهای مصرفی در دنیا در میان کشورهای جهان متفاوت است. پيش‌بيني مي‌شود مجموع کسری منابع مالی در کشورهای در حال گذار جهان در عرض یک تا دو سال آينده بین 270 تا 700میلیارد دلار آمريكا باشد که بیشترین کسری مربوط به کشوری است که بیشترین تعامل را با جامعه جهانی داشته است. كاهش درآمدهاي صادراتي در پي بحران مالي و اقتصادي جهان، مهمترين عامل كسري مالي و كسري تراز بازرگاني كشورهاي در حال توسعه به شمار مي‌رود. بانك جهاني هشدار داد ، منابع مالي سازمان‌هاي بين‌المللي براي تامين شكاف مالي كشورهاي در حال توسعه كافي نخواهد بود و اكثر كشورهاي در حال توسعه از اين مساله آسيب خواهند ديد.

مهمترين چالش كشورهاي در حال توسعه اين است كه با توجه به كاهش چشمگير درآمدهاي ارزي، چگونه پروژه‌هاي مهم و حياتي اقتصادي و اجتماعي خود را اجرا كنند. چالش عمده ديگر، نحوه بازپرداخت بدهي كشورهاي در حال توسعه است. بحران مالي جهان موجب شده تا قدرت وام دهي كشورهاي ثروتمند و توسعه يافته به سازمان هاي مالي بين‌المللي به شدت كاهش يابد . بر اساس اين گزارش ، ميزان مازاد تراز جاري 104 كشور از 129 كشور در حال توسعه جهان طي سال 2009 كمتر از بدهي بخش خصوصي آنها خواهد شد. اين كشورها براي تامين نيازهاي مالي خود مجموعا به بيش از 4/1‌هزار میلیارد دلار نياز خواهند داشت.

از جمله کشورهایی که در اثر بحران مالی و اقتصادی غرب بیشترین آسیب را دیده‌اند، کشورهای اروپای شرقی همچون مجارستان، لهستان و جمهوری چک هستند. البته کشورهای آسیای شرقی همچون چین که سال‌ها با کمک تولیدات ارزان قیمت خود سهم زیادی از بازار را به تصاحب در آورده بودند نیز با‌ اين بحران آسیب دیده‌اند.

رابرت زولیک از کشورهای جهان خواست تا با‌ايجاد صندوقی منابع مالی مورد نیاز برای کاهش تاثیرپذیری کشورهای در حال گذار را فراهم کنند. وی افزود بانک جهانی در سال 2009 میلادی میزان وام دهی خود را به کشورهای متقاضی به 35میلیارد دلار مي‌رساند که سه برابر میزان قبلی است. اگرچه در مقایسه با کسری ‌ايجاد شده در بخش مالی اقتصاد کشورهای در حال گذار و فقیر دنیا رقم بسیار کوچکی است.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1387/12/20 و ساعت

 


نرخ ارز - 15 اسفند 87

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1387/12/17 و ساعت

 


اتصال بانك‌هاي بحرين و قطر به سامانه شتاب ايران

مهران شريفي در گفت‌وگو با باشگاه خبري فارس «توانا»، اظهار داشت: تراكنش ناموفق خودپرداز سيستم‌هاي بانكي از مواردي است كه از آنها به‌ عنوان مغايرت نام برده مي‌شود. وي افزود: موارد فوق در سيستم‌هاي خودپرداز تعريف شده است و در مواردي كه مشتريان تقاضاي پول كرده و آن ميزان از حساب آنها كسر شده ولي چيزي دريافت نكرده باشند، سيستم آن را تشخيص و ظرف 48 ساعت پول را به حساب مشتري برگشت مي‌دهد.

مدير اداره نظام‌هاي پرداخت بانك مركزي تصريح كرد: بانك مركزي براي اشخاصي كه احتمالا از هر 10 هزار نفر، پول آنها به حساب برگشت داده نشده، دستورالعملي به بانك‌ها ابلاغ كرده كه فرم‌هايي مبني بر اينكه تراكنش انجام شده در چه خودپردازي و با چه كارتي بوده را در اختيار مشتريان قرار دهند و پس از تكميل فرم‌ها، بانك مركزي اطلاعات را كنترل و در صورت صحت پول را به مشتري بر مي‌گرداند.

وي در خصوص توزيع و گسترش ATM ايراني در كشور بيان كرد: بانك‌ها بايد از اين خودپردازها استقبال و به صورت فعال خريد كنند و اين گستردگي بستگي به تصميم هيات مديره بانك‌ها براي خريد ATM ايراني دارد. وي با اظهار بي‌اطلاعي از اعطاي تسهيلات به بانك‌ها جهت خريد ATM‌هاي ايراني افزود: در اين زمينه بايد توليد افزايش پيدا كرده و زمينه استقبال بانك‌ها فراهم شود تا شاهد استفاده گسترده ATM ايراني باشيم. شريفي در خصوص دستورالعمل پرداخت ايران چك‌هاي 50 هزار توماني توسط دستگاه‌هاي خودپرداز، گفت: ميزان پرداخت ايران چك در خودپردازها طوري تنظيم شده كه بنا به درخواست مشتري به ميزان مساوي ايران چك و اسكناس داده شود. مدير اداره نظام‌هاي پرداخت بانك مركزي اظهار داشت: هنوز تصميمي مبني بر افزايش يا كاهش كارمزد خدمات بانكي سال آينده گرفته نشده است.

دنیای اقتصاد - ۱۷ اسفند

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1387/12/17 و ساعت

 


وقتي كه نرخ بهره آزاد شود

منظور از آزادسازي بيشتر معطوف به قيمت كالاها و خدماتي است كه بيشترين مصرف را در جامعه دارد و به عبارتي محصولي استراتژيك به حساب مي‌آيد. «پول» يك محصول استراتژيك در جامعه است ابزاري براي تبادل كالا و خدمات، وسيله‌اي براي ذخيره ارزش‌هاي مادي و ابزاري براي پرداخت‌هاي آتي. پس از انقلاب اسلامي در جامعه ايراني به دليل حاكميت ارزش‌هاي ديني، پول اعتباري و نحوه كاركرد آن از حساسيت خاصي برخوردار بوده است. حرمت ربا در اسلام موجب شد تا پس از پيروزي انقلاب، نظام بانكي كشور خانه‌تكاني شود. با تصويب قانون بانكداري بدون ربا، تلاش‌هايي صورت گرفت تا پديده شوم ربا از ساحت نظام بانكي زدوده شود. اما همزمان با اين اقدامات، مالكيت بانك‌هاي كشور يكي پس از ديگري به دولت سپرده شد. عارضه دولتي شدن، بانك‌هاي كشور را از كارآيي لازم دور كرد. تورم ساختاري در اقتصاد كشور هم مزيد بر علت شد تا نرخ واقعي سود سپرده‌هاي بانكي در دهه‌هاي گذشته منفي و نرخ سود تسهيلات بدون در نظر گرفتن نرخ تورم به يك رانت اقتصادي تبديل شود. دولت‌ها در سال‌هاي گذشته تاكنون همواره از منابع بانك‌هاي دولتي به عنوان پشتوانه‌اي براي كسري بودجه بهره‌ برده‌اند و به همراه مجلس شوراي اسلامي، تكاليفي را به نظام بانكي تحميل كرده‌اند. در نتيجه اين اقدامات كه در ادبيات اقتصادي از آن به عنوان سركوب مالي نام مي‌برند، ميزان تقاضا براي تسهيلات بانكي كه نرخ تورم در آن منظور نشده بود چندين برابر منابع موجود بوده است در چند سال اخير با مباحث مربوط به سياست‌هاي كلي اصل 44 قانون اساسي و آزادسازي قيمت‌ها و واگذاري آن به سازوكار بازار، آزادسازي نرخ سود سپرده‌ها و تسهيلات بانكي نيز در كانون توجه قرار گرفته است. در سال‌جاري با جدي شدن واگذاري سهام بانك‌هاي دولتي به بخش‌خصوصي و لزوم آزادسازي در بازارهاي مختلف كه به يك تكليف قانوني دولت تبديل شده است، موضوع آزادسازي نرخ‌ها در بازار پول مورد توجه دولتمردان قرار گرفته است.

آزادسازي در بازار‌پول به معناي بازگذاشتن دست بانك‌ها براي دريافت سپرده‌هاي بانكي با نرخ آزاد است. نرخ آزاد سپرده‌ها، يعني نرخ بازدهي مناسب براي سپرده‌گذاران كه شامل نرخ تورم نيز مي‌شود.

در بخش تسهيلات هم بانك‌ها بايد اين آزادي عمل را داشته باشند تا نسبت به بازدهي بخش‌هاي مختلف اقتصادي، نرخ تورم و نرخ ريسك، نرخ سود تسهيلات بانكي را تعيين كنند. آنچه از اظهارنظر برخي از مسوولان بانك مركزي و برخي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مستفاد مي‌گردد، از سال آينده نرخ تورم در تعيين نرخ سود تسهيلات بانكي در نظر گرفته خواهد شد.

چنانچه آزادسازي بازار‌پول در سال آينده بدون تبصره و اما و اگرهاي معمول انجام شود، آثار قابل توجهي در كليه بازارهاي كشور خواهد داشت زيرا نرخ بهره، شاخصي براي فعالان اقتصادي در كليه بازارها به حساب مي‌آيد، با آزادسازي نرخ بهره، بسياري از تقاضاهاي فعلي براي دريافت تسهيلات از طرف متقاضيان وام حذف خواهد شد. طبق آمارهاي اعلام شده در حال حاضر ميزان تقاضاي تسهيلات پنج برابر منابع موجود است.

با واقعي شدن نرخ بهره، بسياري از كساني كه به اميد دريافت وام ارزان قيمت براي پوشاندن ضعف مديريت در بنگاه‌هاي خود به بانك‌ها روي آورده‌اند از صف تقاضا خارج خواهند شد. به اين ترتيب بسياري از فعاليت‌هايي كه مزيت اقتصادي ندارند تعطيل و فعاليت‌هاي اقتصادي مزيت دار جاي آنها را خواهند گرفت. همچنين در صورت آزادسازي نرخ سود سپرده‌ها، سپرده‌گذاري در بانك‌ها افزايش خواهد يافت و نقدينگي مازاد جامعه در بازاري رسمي و متشكل ساماندهي خواهد شد. با وجود ركود موجود در اقتصاد كشور، بانك‌ها و موسسات پولي ناچارند با محاسبه دقيق ريسك بخش‌هاي مختلف اقتصادي و فعالان اقتصادي، تسهيلات بانكي را اختصاص دهند و به كمترين ميزان سود قناعت كنند به اين ترتيب ضمن تخصيص بهينه منابع به بخش‌هاي مختلف اقتصادي، رقابت بين بانك‌ها براي ارائه خدمات بانكي نيز افزايش قابل توجهي خواهد يافت. چنانچه آزادسازي نرخ‌ها در بازار‌پول با مختصات فوق الذكر صورت گيرد، آثار آن در بلند مدت به نفع همه جامعه و از جمله فعالان اقتصادي خواهد بود.

 دنیای اقتصاد - ۱۷ اسفند

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1387/12/17 و ساعت

 


آشنايي با مفاهيم بانكي: انگليسي-فارسي
acquisition

تصاحب (یک شرکت)، تملک، قبضه

[گاهی یک شرکت بزرگ با خرید عمده سهام یک شرکت کوچک­تر یا ضعیف­تر کنترل آن را به دست می­گیرد. از آنجائیکه به طور معمول قیمت بالایی برای این گونه سهام پرداخت می­شود، سرمایه گذاران با هوش تر از این موقعیت نهایت استفاده را می­برند. در این رابطه ضرب المثل انگلیسی Big fish eating little fish مصداق دارد.]

adjustable-rate mortgage

وام رهنی با نرخ تعدیلی

[وامی که نرخ بهره آن به صورت دوره­ای بر اساس نرخ استاندارد بازار و خارج از کنترل بانک، تغيير مي­كند.]

to advise

ابلاغ کردن

[در اعتبار اسنادی ، ابلاغ اعتبار و یا اصلاحیه­های آن]

advising bank 

بانک ابلاغ­کننده

 [بانک ابلاغ­کننده گشایش اعتبار اسنادی، شرايط و ضوابط اعتبار و نيز اصلاحات و تغييرات اعتبار به ذی­نفع]

aggregate demand

تقاضای انبوه ، تقاضای کل، تقاضای انباشته

[مقدار کل تقاضای موجود برای کالا و خدمات در یک قیمت مشخص و یک دوره زمانی معین. به عبارت دیگر، کل تقاضا برای کالا وخدمات دراقتصاد که شامل تقاضای بخش خصوصی و دولتی داخل کشور و تقاضا مصرف کنندگان و موسسات در کشورهای دیگر می­شود.]

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1387/12/17 و ساعت

 


نرخ ارز: 13/12/87

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1387/12/14 و ساعت

 


افزايش ناباورانه درآمد آمريكايي‌ها طلا را ارزان كرد

بهاي جهاني طلا در پي افزايش 2/0درصدي درآمد سرانه مردم در آمريكا در حدود 25دلار كاهش يافت.

روز گذشته بهاي هر اونس طلا براي تحويل فوري در ساعت 14 به وقت تهران 25 دلار نسبت به روز قبل از آن كاهش يافت و به 925 دلار رسيد.

در اين روز تا ساعت مذكور نرخ طلا بين 90/919دلار تا 90/930 دلار نوساناتي را نيز ثبت كرده بود. در پي اين كاهش نرخ سكه بهار آزادي 3هزار تومان و سكه طرح قديم، نيم سكه و ربع سكه هر يك 1000تومان ارزان‌تر عرضه شدند.

برخي خبرها حاكي از رشد ارزش دلار آمريكا به ميزان 0023/0 واحد در مقابل يورو دارد كه به دنبال افزايش غيرمنتظره 2/0درصدي نرخ درآمد آمريكايي‌ها پديد آمده است. انتظار مي‌رفت اين رقم كمتر از 2/0درصد ماه ژانويه رشد داشته باشد كه اين رقم تا حد 4/0درصد بالا رفته است. از سويي دپارتمان تجاري آمريكا در همين گزارش از رشد مصرف سرانه تا حد 6/0درصد در ماه ژانويه خبر داده است. اين رقم در ماه دسامبر سال ميلادي قبل، به حد 1/0درصد كاهش داشت. انتظار افزايش اين رقم نيز حداكثر 4/0درصد بوده است.

دنياي اقتصاد، ۱۴ اسفند ۸۷

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1387/12/14 و ساعت

 


نظر يكي از دوستان:

بانك قوامين در آگهي در روزنامه دنياي اقتصاد در 13 اسفند ماه اعلام كرده است كه اين بانك براي اولين بار در نظام بانكي كشور موفق به اخذ گواهي ايزو شده است. گويا مسئولين اين بانك از اخذ گواهي ايزو در سالها پيش توسط بانك كشاورزي و چند بانك ديگر اطلاع ندارند.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1387/12/14 و ساعت

 


نرخ ارز در 12/12/87

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1387/12/13 و ساعت

 


افزايش سرمايه ايران در بانك توسعه اسلامي

 يك عضو كميسيون اقتصادي مجلس از تصويب افزايش سرمايه ايران در بانك توسعه اسلامي به ميزان 800 ميليون دينار اسلامي معادل حدود 800 ميليون يورو در اين كميسيون خبر داد.

 محمدرضا خباز در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس اظهار داشت: تا كنون مجموع سهم ايران در بانك توسعه اسلامي 700 ميليون دينار اسلامي بود كه دولت تقاضا كرده بود تا اين سرمايه به يك ميليارد و 481 ميليون و 880 هزار دينار اسلامي برسد.

وي با بيان اينكه دينار اسلامي، دينار خاصي نيست و يك توافق است، افزود: اگرچه دينار اسلامي وجود خارجي ندارد ولي ارزش هر دينار آن، حدود يك دلار و 30 سنت يا به عبارتي حدود يك يورو است.

اين عضو كميسيون اقتصادي با اشاره به اينكه ايران در حال حاضر در بانك توسعه اسلامي داراي رتبه چهارم است، گفت: براي حفظ اين رتبه و همچنين از دست ندادن كرسي در هيات مديره اين بانك، دولت تقاضا داده بود تا با افزايش سرمايه ايران در بانك مذكور موافقت شود كه براساس مصوبه اخير كميسيون، اين امر محقق شد.

وي با بيان اينكه قرار نيست تا رقم 800 ميليون دينار اسلامي مذكور به صورت يكدفعه پرداخت شود افزود: در مجموع حدود 55 ميليون دينار اسلامي بايد در ظرف 10 سال پرداخت شود كه به اين ترتيب سالي 5/5 ميليون دينار اسلامي پرداخت خواهد شد.

دنياي اقتصاد- سه شنبه ۱۳ اسفند ۸۷

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1387/12/13 و ساعت

 


بانك كشاورزي، پيشرو در بانكداري الكترونيك

بانكداري الكترونيك را با بانك كشاورزي تجربه كنيد 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1387/12/13 و ساعت

 


متن انگليسي - فارسي مقررات متحدالشكل اعتبارات اسنادي:

تطبيق متن فارسي با انگليسي

بهترين روش آشنايي با اصطلاحات مالي و تجاري

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1387/12/10 و ساعت

 


الگوي تعالي سازماني

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1387/12/05 و ساعت

 


نگارش نوين پايگاه اطلاع رساني بانك كشاورزي به بهره برداري رسيد

با بهره برداري از نگارش نوين پايگاه اطلاع رساني بانك كشاورزي در سي امين سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ، دسترسي هموطنان عزيز به اطلاعات اين پايگاه و زير بخشهاي متنوع آن امكان پذير شد.

به گزارش روابط عمومي بانك كشاورزي، با حضور دكتر طالبي مدير عامل، اعضاي هيئت مديره، مديران امور و جمعي از همكاران؛ بهره برداري از نگارش نوين پايگاه اطلاع‌رساني بانك كشاورزي آغاز شد و از اين پس دسترسي سريع‌تر به اخبار، اطلاعات،‌ خدمات، طرحها و ديگر نيازهاي هموطنان عزيز امكان پذير خواهد شد.

بر اساس اين گزارش قابليت هاي ويژه پايگاه اطلاع‌رساني بانك از جمله استفاده بيشتر از فضاي موجود ، تغيير در ابعاد (Resolution) صفحات از 600*800 به 768*1024 كه امكان درج اطلاعات بيشتري را فراهم نموده است؛ بخش هاي بانكداري سرمايه گذاري، وب سايت جديد اداره كل تحقيق و توسعه با وجود بيش از 260 مقاله علمي پژوهشي و وجود فراخوان همكاري و ساير موارد، اختصاص فضاي ويژه براي معرفي خدمات و محصولات، چشم‌اندازهاي بانك براي دسترسي كاربران ، از امكانات جديد اين نگارش بوده و كاهش حجم محتواي صفحه اول و افزايش گزينه هاي آن، موجب سهولت در هدايت كاربران به بخشهاي مورد نظر شده‌است.

اين گزارش مي‌افزايد اطلاعات مكان يابي شعب، ثبت نام اينترنتي كارت ملي جوان و مهر كارت نوجوان، سيستم پيگيري قبوض پرداختي اخبار و رويدادهاي مهم در سطح بانك و همچنين زيربخشهاي متعدد موجود از ديگر بخشهاي مهم اين سامانه است.

لازم به ذكر است اولين اينترانت دو زبانه متصل به اينترنت در نظام بانكي كشور در دهه فجر سال 1377 توسط بانك كشاورزي راه اندازي شد و با نگارش‌هاي مختلف، تاكنون بخشها و خدمات جديدي به آن افزوده شده است و اين تلاشها و قابليتها همواره موجب پيشگامي پايگاه اينترنتي بانك كشاورزي در اين عرصه بوده است كه مي توان به كسب مقام برتر جشنواره روابط عمومي در زمينه توسعه ارتباطات الكترونيك، كسب رتبه نخست روابط عمومي الكترونيك و طراحي ، پياده سازي وب سايت جامع و نمونه اطلاع‌رساني در دومين همايش روابط عمومي الكترونيك و دريافت لوح سپاس از سومين همايش روابط عمومي الكترونيك به دليل استقرار نظام روابط عمومي الكترونيك اشاره كرد .

 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1387/12/05 و ساعت

 


بانك كشاورزي ايران در صدر موسسات مالي اسلامي جهان

تحولات اقتصادي، گسترش بانك ها و موسسات مالي اسلامي، موجب فعاليت هاي بيشتر در حوزه بانكداري اسلامي، يعني بانكداري مطابق با اصول شرع و مبتني بر دين مبين اسلام شده است. در ارزيابي هاي موسسات مالي اسلامي علاوه بر حجم واندازه بخش مالي يك كشور، ميزان دارائي هاي منطبق با اصول شرع اسلام و تطبيق فعاليت هاي بانكها و موسسات مالي با اين اصول نيز در تعيين بانكهاي اسلامي پيشرو مد نظر قرار مي گيرد.

مجله تخصصي بنكردر آخرين ارزيابي خود فهرستي از پانصد موسسه مالي اسلامي برتر و در حال رشد را بر اساس دارايي هاي مبتني بر عقود اسلامي (SCA) و درصد رشد فعاليت هاي بانكي اسلامي در سال 2008 ميلادي منتشر كرده است. بر اساس اطلاعات ارائه شده ، در اين فهرست بانك كشاورزي ايران در حالي كه در گزارش منتشر شده توسط اين موسسه در سال 2007 ، در بين 20 بانك و موسسه مالي اسلامي جايگاهي نداشته است، توانسته با جهش و رشدي قابل توجه در ميان 10 موسسه و بانك اسلامي برتر جهان دست يابد.

بر اساس فهرست ارائه شده در همين گزارش، در ميان 10 بانك برتر اين فهرست ، شش بانك ايراني قرار دارند و جملگي بر اين باورند كه 100% كل دارايي هاي آنها مبتني بر عقود اسلامي و مطابق با اصول شرع اسلام است. شايان ذكر است كه ايران توانسته است همچنان با حفظ جايگاه اول در ميان كشورهاي داراي بخش مالي اسلامي (اعم از كشورهاي اسلامي و غير اسلامي)، همچون گذشته در بخش مالي اسلامي در سطح جهان پيشرو باشد.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1387/12/05 و ساعت

 


اعتبارات خرد

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در یکشنبه 1387/12/04 و ساعت

 


بانكداري اسلامي و چالشها

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در یکشنبه 1387/12/04 و ساعت

 


مطالب پیشیندربارهلوگوی ماجستجو

     

پیوند های روزانه
Bank Keshavarzi English Website
Bank Keshavarzi English Website
محك-حمايت از كودكان سرطاني
کارمند بانک کشاورزی
استخدام بانکها
ما همکاران

لیست تمام پیوند هاصفحه اصلي |  پست الکترونيک |  اضافه به علاقه مندي ها |  ذخيره صفحه |  لينك آر اس اس  |  طراح قالب

 

Powered By blogfa.com Copyright © 2009 by bankkeshavarzi
Design By : wWw.Theme-Designer.Com