قالب وبلاگ

Free Template Blog

قالب بلاگفا

قالب پرشین بلاگ

قالب میهن بلاگ

قالب جوان بلاگ

قالب ایران بلاگ

قالب رویا بلاگ

قالب پرشین بلاگ

قالب بلاگ وب

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

ابزار وبلاگ نویسی

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وبلاگ

تم دیزاینر

 

صفحه اصلی

ايميل ما

آرشيو مطالب

طراح قالب

 
  کاربر مهمان، خوش آمديد!

منوی اصلی
لينکهاي سريع
صفحه نخست
ايميل ما
آرشيو مطالب
عناوین مطالب وبلاگ
طراح قالب

آرشیو ماهانه
دی 1393
شهریور 1393
مرداد 1393
تیر 1393
خرداد 1393
اردیبهشت 1393
فروردین 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
ادامه ی آرشیو ماهانه

لينک دوستان

لوگوی دوستان


آمار بازدید

بانك كشاورزي ، بانك همه مردم ايران

هشدار بانك كشاورزي به هموطنان

26/09/1388 - منبع : روابط عمومي

فعاليت پايگاه اينترنتي «گروه پرداخت الكترونيك ققنوس»هيچگونه ارتباطي با بانك كشاورزي ندارد.
روابط عمومي بانك كشاورزي اعلام كرد اخيراً يك پايگاه اينترنتي با عنوان گروه پرداخت الكترونيك ققنوس به نشانيwww.fnxcard.com با جعل نام اين بانك اقدام به فروش كارت اعتباري مستر كارت( master card) كرده است و از آنجايي كه بانك كشاورزي چنين خدمتي را ارائه نمي دهد،به اطلاع هموطنان عزيز مي رساند فعاليت هاي سايت مذكور هيچگونه ارتباطي با اين بانك ندارد.
براساس اين گزارش؛ فقط مهركارت،ايران كارت،كشاورزكارت،كارت ملي جوان،مهركارت نوجوان،كارت مهرگستر،كارت هاي هديه مهرگستر و همچنين كارت هاي اعتباري طلايي،نقره اي وسبز از طريق شعب بانك كشاورزي در اختيار متقاضيان قرار گرفته يا مي گيرد.
اين گزارش مي افزايد، موضوع از طريق مراجع حقوقي و قضايي درحال پيگيري است و به هموطنان عزيز توصيه مي شود درصورت مواجه شدن با فعاليت هاي ناشناخته و بي اساس چنين شركت هايي قبل از هرگونه اقدام، براي آگاهي از صحت خدمات بانكي مورد نظر، با مركز ارتباط سبز با شماره( 81301- 021)يا شعب اين بانك در سراسر كشور تماس حاصل كنند.


احتمال زياد سيستم مركز ارتباط سبز بانك در اين حركت فريبكارانه موثر بوده است. در بخشي از اين سايت تلفن مركز سبز داده شده و چون سيستم گوياي اين مركز، براحتي قابل دسترسي نيست و حوصله مراجعه كننده را سر مي برد و احتمال اينكه بتواني سئوال خود را مطرح و پاسخ آن را دريافت كني، بسيار اندك است.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1388/09/28 و ساعت

 


شكلات 23 گانه
بنا بر اين گزارش ‌ بانک مرکزی اخيرا طي نامه اي به همه بانک‌های کشور فهرست 23 گانه مشكلات استفاده از کارت در کارتخوان‌های فروشگاهی را شرح زير اعلام كرد:


۱-عدم الزام نصب و استفاده از کارتخوان در اماکنی مانند: محل اخذ عوارض، ادارات ثبت، دفاتر اسناد، اداره گذرنامه، راهنمایی و رانندگی، شهرداری‌ها، حوزه‌های مالیاتی، گمرکات،مراکزدرمانی، دفاتر خدمات الکترونیک
۲-گرانی پذیرندگان از شفافیت مالی و اعمال مالیات
۳-تمایل مردم به خرید‌های نقدی به دلایل فرهنگی، مشکلات فنی، در حال توسعه بودن
۴-فقدان شماره ارجاع واحد در قبوض آب، برق، تلفن، گاز و تلفن‌همراه
۵-عدم پذیرش ادعای مشتری در تراکنش‌های ناموفق
۶-توزیع جغرافیایی نامناسب دستگاه‌های کارتخوان و خودپرداز
۷-نگرانی از عدم حمایت و نیاز به پیگیری و تحمل مشقات هنگام بروز خطا
۸-عدم ریسک‌پذیری بانک‌ها در بازپرداخت وجه دارنده کارت هنگام بروز خطا
۹-فقدان نظارت موثر و تسامح در برخورد با تخلفات
۱۰-فقدان اطلاع‌رسانی، تبلیغات موثر و آموزش‌های عمومي‌ در خصوص پرداخت‌های الکترونیکی
۱۱-نقص در پشتیبانی و عملکرد بی‌کیفیت کارتخوان، خصوصا در ایام پرتقاضا
۱۲-وجود تفاوت محسوس و جانبدارانه در کارمزد خدمات سنتی نسبت به خدمات الکترونیکی و رفتار سلیقه‌ای بانک‌ها
۱۳-هدایت نامناسب تخصیص و مصرف یارانه‌ها به سمت روش‌های سنتی
۱۴-انحصار و وابستگی شدید شتاب به بانک مرکزی
۱۵-عدم آشنایی خریداران و فروشندگان با مزایای کارت
۱۶-فقدان مکانیزم عادلانه محاسبه وتسهیم درآمد (interchange fee)خدمات الکترونیک بین اعضا
۱۷-ناکارآمدی مراکز تماس در راهنمایی متقاضیان
۱۸-فقدان الزامات قانونی در نظام پرداخت
۱۹-دریافت تخفیف در خرید‌های نقدی
۲۰-عدم پذیرش (offline transaction Auto/YES)برای تراکنش‌های تا سقف 150 هزار ریال
۲۱-تحمل مشقات در بازگرداندن کالا و بازدریافت وجه آن
۲۲-ناکافی بودن خطوط تلفنی در مراکز ارتباطی کارتخوان‌ها
۲۳- بی‌اطلاعی پذیرندگان در خصوص طرز کار و چگونگی حل مشکلات کارتخوان

 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1388/09/23 و ساعت

 


استقبال سرد بانک ها از صدور کارت اعتباری

تنها نیم درصد کل کارت های صادر شده در شبکه بانکی به کارت اعتباری اختصاص یافته که این امر نشان دهنده استقبال سرد بانک ها از مجوز بانک مرکزی مبنی بر صدور کارت اعتباری است این در حالی است که کارشناسان معتقدند،ساختار صدور کارت اعتباری باید تغییر کند به طوریکه بانک ها جهت صدور کارت به جای اجبار ،انگیزه پیداکنند.

به گزارش پايگاه خبري بانکداري الکترونيک اواخر سال 87 بانک هامجوز صدور کارت اعتباری به صورت قرض الحسنه وبه میزان 600هزار تومان راازبانک مرکزی دریافت کردند.

آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد مجموع کل کارت های اعتباری صادر شده تا شهریور سال 88،بالغ بر379756 کارت بوده که از این تعداد 190985کارت به تهران و188771کارت به استان ها اختصاص یافته است.

بنابر این گزارش، اقتصاد نوین 2462کارت ،پارسیان 236739کارت، پاسارگاد 21923،سامان 11215، صادرات 99911،کشاورزی 4165،مسکن 137وملی 3204کارت اعتباری طی این مدت صادر کرده اند.

این گزارش حاکی است،مجموع کارت های اعتباری صادر شده تا پایان سال 87بالغ بر 328084بوده که از این تعداد 2088کارت به اقتصاد نوین ،236636کارت به پارسیان،14393کارت به پاسارگاد ،8263کارت به سامان،62561کارت به بانک صادرات، 4143کارت به بانک کشاورزی اختصاص یافته وبانک ملی ومسکن نیز طی این دوره کارتی صادر نکرده اندکه این آمار بیانگر ان است که نسبت های صدور کارت اعتباری در مقایسه با سال گذشته تغییرچندانی نداشته است.

علاوه براین، آمارها نشان می دهد ، تنها نیم درصد کل کارت های صادر شده در شبکه بانکی به کارت اعتباری اختصاص یافته که این امر نمایانگر استقبال سرد بانک ها از مجوز بانک مرکزی مبنی بر صدور کارت اعتباری است.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1388/09/23 و ساعت

 


تعیین حق بیمه درمانی کارکنان و بازنشستگان

هیئت وزیران میزان حق بیمه خدمات درمانی خانوارهای کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری را تعیین کرد.
بر اساس این مصوبه ، حق بیمه پایه درمان به ازای هر خانوار برای شاغلان، هفت درصد از حقوق ماهیانه مشمول کسور بازشستگی و برای بازنشستگان، وظیفه بگیران ، هفت درصد حقوق مندرج در حکم یا فیش حقوقی بدون احتساب حق عائله‌مندی، حق اولاد و حق نگهداری تعیین شده است و دو هفتم از حق بیمه یاد شده به عنوان سهم مشارکت خانوار از حقوق افراد مشمول کسر می‌شود.

بر این اساس ، در صورتی که زوجین هر دو مشترک یک صندوق باشند، حق بیمه درمان از حقوق سرپرست مرد کسر می‌شود و افراد تبعی درجه یک مطابق ضوابط جاری هر سازمان، مشمول حق بیمه مذکور قرار می‌گیرند و همچنین شمول افراد تبعی درجه یک برای فرزندان ذکور تا پایان سن بیست و دو سالگی و برای فرزندان اناث تا زمان ازدواج است.
بر اساس این مصوبه، افراد تبعی درجه دو و سه هر صندوق ( فرزندان چهارم به بعد، پدر و مادر، خواهر و بردار، عروس و داماد) با پرداخت صد درصد حق سرانه بیمه درمان مصوب سالانه برای هر نفر، تحت پوشش بیمه پایه قرار می‌گیرند و کارکنان وظیفه با پرداخت یک پنجم حق سرانه بیمه درمان مصوب سالانه برای هر نفر تحت پوشش بیمه پایه قرار خواهند گرفت.
م
نابع حاصل از اجرای این مصوبه ، مازاد بر سرانه حق بیمه مصوب سال 1388، صرفاً بابت افزایش سطح کمی و کیفی خدمات تشخیصی و درمانی قابل ارائه به خانوارهای کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری قابل مصرف است و مصادیق آن حداکثر ظرف یک ماه پس از ابلاغ این تصویب نامه توسط شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور اعلام خواهد شد.
بر اساس این مصوبه، مفاد این تصویب نامه از ابتدای سال 1388 لازم الاجرا است

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1388/09/23 و ساعت

 


ايراني هاي موفق

 

جمشید دلشاد شهردار شهر بورلی هیلز آمریکا


امید کردستانی معاون ارشد google در حال سخنرانی در سمینار
 

فریار شیرزاد معاون مشاور رئیس جمهور و شورای ملی امنیت ایالات متحده


حسین اسلامبولچی رئیس شرکت مخابرات در آمریکا
 

علی دیزایی از فرماندهان ارشد پلیس لندن ( مشاور حقوقی انجمن افسران پلیس لندن )
 

امیر مجیدی مهر معاون ارشد کمپانی مایکروسافت ( سمت چپ )
 

انوشه انصاری اولین زن فضانورد ایرانی
 

پروفسور Caro Lucas پدر رباتیک ایران
 

ماریا خرند مدیر موفق کمپانی سونی اریکسون
 

مینو اخترزند مدیر راه آهن کشور سوئد
 

س. تمدن معاون ارشد شرکت apple
 

روفسور توفیق موسیوند مخترع نخستین قلب مصنوعی داخل بدن انسان
]

 


 

 

 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1388/09/18 و ساعت

 


گزارش فارس
ماجراي پيدا شدن 274 ميليون تومان اوراق مشاركت

خبرگزاري فارس:كارمند بانك كشاورزي ، يابنده 274 ميليون تومان اوراق مشاركت بي‌نام از ماجراي پيدا شدن و بي تفاوتي صاحب اين اوراق در مقابل پيدا شدن آن گفت.


ميترا توفيقي كارمند اداره امور كاركنان شعبه مركزي بانك كشاورزي با 20 سال سابقه كار در اين بانك، در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس داستان پيدا كردن 274 ميليون تومان اوراق مشاركت بي‌نام كه سود آن ماهانه 4ميليون و 300 هزار تومان است و رساندن به صاحبش كمتر از 24 ساعت بعد را تشريح كرد.
داستان از اين قرار است كه خانم توفيقي پس از تعطيل شدن بانك در روز 16 آبان 88 كه معمولا منتظر همسرش مي‌ماند و با ماشين وي به منزل برمي‌گردد، آن روز اتفاقا پياده از سمت بانك واقع در ابتداي شهرآرا قصد عزيمت به منزل داشت كه پس از عبور از پل عابر پياده اتوبان شيخ فضل الله نوري مقابل شهرك پاس فرهنگيان ساعت حدود 15:30 متوجه مي‌شود كاغذهايي با آرم بانك كشاورزي روي زمين افتاده است.
وي نسبت به اين كاغذهاي آرم دار بانك كشاورزي حساس شده و آن را برمي‌دارد كه متوجه مي‌شود اوراق مشاركت بي‌نام صادره از بانك كشاورزي است و بعد متوجه مي‌شود، اطراف اتوبان و پل عابرپياده پر از اين گونه اوراق است و آن سو تر يك كيف برنزنتي سرمه‌اي رنگ را پياده مي‌كند كه مملو از اين اوراق و كوپن‌هاي سود آن است.
خانم توفيقي ادامه مي دهد: ابتدا فكر كردم دوربين مخفي است، اما هرچه اطرافم را نگاه كردم هيچ گونه دوربيني نيافتم، اما به يك باره به ياد اين آيه قرآن افتادم كه «الم يعلم بأن الله يري» يعني آيا نمي دانيد كه خداوند شما را مي بيند، احساس كردم در برابر امتحان الهي قرار گرفته‌ام، لذا با دقت همه اين اوراق را جمع آوري كردم و آن را بالاي دست گرفتم ،تا مگر صاحبش پيدا شود يا نسبت به آن حساسيت ايجاد شود، اما ماشينها با سرعت تمام از اتوبان مي‌گذشتند و كسي كوچكترين توجهي به اين كيف نكرد.
توفيقي ادامه داد: اوراق پخش شده در حاشيه اتوبان را از ميان شمشادهاي حاشيه‌ اتوبان و از داخل جوي آب و از كف اتوبان جمع آوري كردم و در آن لحظه چشمم درست و حسابي نمي‌ديد كه اينها چيست و چرا اين همه اوراق در كف خيابان ريخته شده است. فقط آنها را جمع مي‌كردم.
اين كارمند نيكوكار بانك كشاورزي مي‌گويد، پس از جمع ‌آوري دسته‌هاي اوراق مشاركت كه 225 ميليون تومان مربوط به بانك كشاورزي و حدود 49 ميليون تومان مربوط به بانك پارسيان بود، در اولين اقدام خواستم به حراست بانك كشاورزي زنگ بزنم تا مبادا وسوسه اي در ذهنم خطور كند، اما موبايلم شارژ نداشت.
توفيقي گفت: حتي ساعت 19،30 نيز بعد از حدود 4 ساعت به محل پيدا كردن اوراق مراجعه كردم و اوراقي از بانك پارسيان را از داخل جوي آب پيدا كردم، انگار ساير رهگذران اين اوراق را نمي ديدند يا نمي شناختند.
وي افزود: سپس به منزل خواهرم مراجعه كردم و بلافاصله از طريق تلفن همراه او موضوع را به مسئولان حراست بانك كشاورزي كه خود كارمند آن بانك هستم، گزارش دادم و آنها گفتند اوراق را نزد خود نگه دارم تا فردا تحويل شعبه مركزي محل كار خود دهم.
خانم توفيقي جريان را اين گونه ادامه مي‌دهد كه وقتي متوجه ارزش اوراق ياد شده شدم از شدت نگراني و استرس شب خواب راحت نداشتم و منتظر بودم هرچه زودتر صبح شده و اوراق را به صاحبش برگردانم كه در آن موقع به ياد اين افتادم كه افرادي كه ولو با درآمد اندك چه راحت مي‌خوابند و به ياد رفتگراني افتادم كه پس از كار حتي در حاشيه بزرگراه راحت مي خوابند، اما برخي افراد با داشتن ميلياردها تومان ثروت ،خواب راحت ندارند.
وي گفت: من هيچ گونه چشمداشتي به اين اوراق بي نام نداشته و آن را امتحاني از جانب خداوند براي خود بدانم و سعي در رساندن امانت به دست صاحبش كردم، زيرا خداوند در قرآن مي فرمايد «ان الله يأمركم ان تودوا الأمانات الي اهلها» يعني خداوند شما را سفارش كرده كه امانتها را به دست صاحبش برگردانيد.
توفيقي افزود: ترس از خدا باعث شد هرگز نسبت به ارزش اين اوراق و سود متعلق به آن وسوسه نشوم و تمام سعي و تلاشم رساندن هرچه سريعتر اين امانت به دست صاحبش بود زيرا نگران بودم حال او چگونه خواهد بود.
وي گفت: فرداي آن روز ساك حاوي اوراق را به رئيس شعبه مركزي بانك كشاورزي تحويل دادم و همكاران را نيز در جريان گذاشتم همان روز هيأت مديره بانك نسبت به اين كار خداپسندانه واكنش نشان داده و پيام تقدير و تشكري نسبت به بنده صادر كردند كه در آن به كلمه اصالت خانوادگي و تربيت اسلامي اشاره شده بود، وقتي يك پيام تشكر رسمي از سوي هيأت مديره بانك را به پدرم نشان دادم، از شدت خوشحالي گريه كرد.
اين كارمند بانك كشاورزي گفت: هيأت مديره بانك كشاورزي نسبت به اين كارمند خود در مقابل اين عمل پاداشي نيز در حد 500 هزار تومان در نظر گرفتند كه به من تحويل دادند.
*صاحب بي خيال
توفيقي در پاسخ به اين سوال كه صاحب اين اوراق چه كسي بود و واكنش او نسبت به پيداشدن اوراق چه بود، گفت: صاحب اين اوراق يك خانم 50 تا 55 ساله بود كه همان روز اوراق را براي دريافت كوپن‌هاي سررسيد شده سود به بانك مراجعه كرد كه ظاهرا طبق فيلم ضبط شده در شعبه مركزي يك جوان موتورسوار از او مراقبت كرده و وقتي مشاهده مي‌كند كه اين خانم حدود 10 ميليون تومان پول نقد به عنوان سود اوراق مشاركت دريافت كرده نسبت به آن حساس شده و در فيلم موجود بانك از طريق موبايل با همدستش تماس مي‌گيرد.
وي گفت: صاحب اوراق پس از دريافت سود از بانك كشاورزي به شعبه بانك پارسيان نيز مراجعه كرده، اما سود متعلق به آن اوراق را در حساب خود واريز مي‌كند و سپس به همراه همسرش در يك رستوران غذا مي‌خورد وحتي تكه ناني از رستوران در كيف خود مي گذارد كه هنگام مراجعه به خودروي شخصي متوجه پنچر شدن لاستيك خودرو مي‌شود كه پس از رفع نقص خودرو كيف حاوي اوراق و پول نقد توسط جوان موتورسوار به سرقت مي‌رود.
توفيقي جريان را اين گونه توضيح مي‌دهد كه فرد سارق با برداشتن 10ميليون تومان پول نقد بقيه اوراق را به گمان اينكه كاغذ بي‌ارزش است، در حاشيه اتوبان رها مي‌كند كه بر اثر تردد خودروها اوراق پخش مي شود. توفيقي گفت:‌ سارق ناآگاه پول نقد را برداشته و اصل اوراق را كه چندين برابر پول نقد ارزش داشته را در حاشيه اتوبان رها كرده است. از طرفي مردم رهگذر از آن منطقه كه ايستگاه اتوبوس و دو پل عابرپياده در آن قرار دارد، بي‌توجه از ارزش اين اوراق از كنار آن رد مي‌شدند، اما من چون خود كارمند بانك هستم و آن را سريع شناخته و جمع آ‌وري كردم.
وي در مورد واكنش صاحب اوراق گفت: آن خانم صاحب اوراق بسيار خونسرد و بي‌توجه از كنار قضيه گذشت و حتي در مقابل خواسته رئيس بانك مبني بر اينكه فيلم موجود را براي شكايت از سارق در اختيار وي قرار دهد بي تفاوت گذشت و فقط به همسرش زنگ زد و خبر داد كه اوراق پيدا شده است. توفيقي گفت: آن خانم صاحب اوراق فقط اين جمله را گفت كه من چندين باب حمام در روستاها ساخته ام و اين شايد نتيجه آن كارهاست كه توانسته‌ام به اوراقم دست پيدا كنم.
توفيقي گفت: اين كار من شايد الگويي در ذهن فرزندانم از جمله دختر كلاس چهارم ابتدايي من باشد كه هميشه در زندگي امانت دار و پاك دست باشد، همانگونه كه من از پدر و مادرم الگو گرفتم.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1388/09/17 و ساعت

 


استفاده مردم از خود پرداز نسبت به پوز معادل 86 به 14 درصد است. اين به معناي آن است كه مردم از از خودپردازها هفت برابر بيشتر از پايانه هاي فروش گاهي استفاده مي كند. پيش از اين نسبت استفاده از خودپرداز به پوز 89 به 11 درصد عنوان شده بود. نقطه هدف براي اين نسبت نيز 50 به 50 درصد است كه وضعيت موجود نشان ميدهد فاصله زياد با هدف وجود دارد.


بر اساس گزارش هاي آماري نظام هاي پرداخت بانك مركزي، بانك ملي با بيش از 14هزار هزارو 527 تراكنش در هر خودپرداز به صورت ماهانه بيشترين متوسط تعداد تراكنش ماهانه را داشته است. بعد از ملي بانك صادرات با بيش از 11 هزارو 507 تراكنش در هر خودپرداز رتبه دوم متوسط تعداد تراكنش ماهانه را از ان خود كرده است.رتبه سوم در اين شاخص نيز متعلق به بانك كشاورزي است كه به طور متوسط ماهانه در هر خود پرداز 7 هزارو 507 تراكنش انجام شده است.


علت استقبال مردم از خودپرداز به جاي پوز نبود كارت هاي اعتباري و عدم اطمينان به درست عمل كردن پوز است.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1388/09/16 و ساعت

 


چگونه پول‌هاي خود را سرمايه‌گذاري كنيم؟
دولت نمی‌خواهد این راهبرد شگفت‌آور را استفاده کنید

تام دایسون
مترجم: امید شکیبا
در اين مطلب، مهمترين توصيه سرمايه‌گذاري كه تاكنون دريافت كرديد، ارائه مي‌شود. هرگز نباید بدون توجه به این راهبرد، دوباره سرمایه‌گذاری کنید.


این تکنیک چیزی است که وارن بافت می‌داند، سام زل می‌داند، بیل گیتس می‌داند و پیتر لینچ می‌داند. این تکنیک برای اوراق قرضه، ارز، سهام، مستغلات و پول در حساب بانکی نتیجه می‌دهد.
انيشتين اين تكنيك را قدرتمندترين نيرو در پهنه گيتي ناميد. اين باید نخستین درس مالی باشد که به بچه‌های خود آموزش می‌دهید. پس به اين مثال توجه كنيد.
سرمایه‌گذار الف در سن 26 سالگی تصميم به سرمایه‌گذاری براي سال‌هاي بازنشستگي خود می‌گيرد. او هر سال 2000‌دلار به اين كار اختصاص می‌دهد. او این پول را در پرتفویی از سهام مطمئن سرمایه‌گذاری می‌کند که 10‌درصد سود سهام می‌پردازد. او این مبلغ را تا زمان بازنشستگی در سن 65 سالگی به مدت 40 سال می‌پردازد.
سرمایه‌گذار ب شروع به سرمایه‌گذاری براي بازنشستگي در سن 19 سالگی می‌کند. او نیز 2000‌دلار هر ساله سپرده‌گذاری می‌کند و در همان پرتفوی سهام با سود 10‌درصدی سرمایه‌گذاری می‌کند. سرمایه‌گذار ب فقط هفت‌سال پول واریز می‌کند. پس از سن 26 سالگی، او هیچ مبلغ دیگری براي دوره بازنشستگي خود اختصاص نمي‌دهد.
براي سادگي فرض كنيد پرتفوی سهام آنها هیچ‌گونه افزایشي در قیمت سهام را نشان نمی‌دهد. آنها صرفا هر سال 10‌درصد سود سهام را دريافت مي‌كنند كه مجددا سرمايه‌گذاري مي‌كنند. در سن 65 سالگی، این دو سرمایه‌گذار، مانده حساب‌های خود را با هم مقایسه می‌کنند.
هر چند که سرمایه‌گذار ب فقط هفت سال بابت دوران بازنشستگي خود سرمايه‌گذاري كرد، او در انتها پول بیشتری نسبت به سرمایه‌گذار الف داشت که 40سال متوالي پول پرداخت. علت این است که سرمایه‌گذار ب هفت سال زودتر از الف شروع کرد. بنابراین در زمانی که سرمایه‌گذار الف شروع به پرداخت اولین مبلغ کرد، سرمایه‌گذار ب 22،995دلار انباشت کرده بود و پرتفوی وی هر ساله 2296‌دلار سود عایدش می‌کرد.
این مثال نشان‌دهنده قدرت باور نکردنی بهره مرکب است. وارن بافت، پیتر لینچ، سام زل و بیل گیتس همگی از آن برای ثروت‌اندوزی استفاده کردند. زیبایی آن در این است که مطمئن است، از لحاظ رياضی قطعی است و هر کسی قادر به انجام آن است.
برای اینکه پولتان را چند برابر‌سازید نياز به چهار چیز دارید:
1) بهره مرکب نياز به زمان دارد. هر چقدر زمان بیشتری به آن اختصاص دهید، پول بیشتری برایتان خلق خواهد کرد؛ به همین دلیل است که بسيار مهم است به كودكان خود درباره بهره مرکب آموزش دهید. زمان نیروی رانش است.
2) نياز به تعهد دارید. بهره مرکب خسته‌کننده است. اين كار نيازی به خرید و فروش، پیش‌بینی يا ریسک‌پذیری ندارد. علت این است که ریسکی وجود ندارد. اکثر مردم ابزارهاي خودکنترلی کافی ندارند تا اجازه دهد سرمایه‌گذاری را برای دوره زمان طولانی نگه دارند.
3) نياز به پس‌انداز کردن دارید. هیچ‌کس دوست ندارد پولش را پس‌انداز کند؛ خصوصا یک جوان 19 ساله؛ اما برای اینکه بهره مرکب نتیجه دهد، نياز است که از سنین جوانی پس‌انداز کنید.
4) سرانجام نياز به یک سرمایه‌گذاری مطمئن دارید که بهره يا سود سهام به وجود می‌آورد. وقتی طی سال‌های بسياری از بهره‌ مرکب استفاده کنید افزایش‌های اندک در عایدی به افزایش‌های عظیم در ثروت شما تبدیل می‌شود؛ اما اینک دولت هر کاری می‌تواند می‌کند تا جلوی استفاده از این تکنیک شگفت‌آور را بگیرد. نرخ‌های بهره را به صفر می‌رساند. عرضه پول را بالا می‌برد، نرخ‌های بهره واقعی را تضعیف می‌کند و مایل به گرفتن ماليات از سود سهام و بهره است.
خوشبختانه هنوز راه‌هایی برای اینکه از بهره مرکب نتیجه بگیرید، هست، اگر خواهان ثروتمند شدن هستید باید پرتفویی از سرمایه‌گذاری‌های ایمن و با عایدي‌های بالا که هر سال به آن می‌افزایید به وجود آورید و اجازه دهید مبالغ اندكي پس‌انداز به مدت 40 سال درهم‌آمیخته شوند. سرانجام به آسانی خواهید توانست یک‌میلیون‌دلار و احتمالا بیشتر را انباشت کنید.
منبع: خبرنامه دیلی ویلث  نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1388/09/16 و ساعت

 


به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،" دکتر محمود بهمنی" همچنین از آماده شدن لایحه تغییر قانون بانکی خبر داد و افزود‎  :‎این لایحه هم اکنون در دولت است و ‏امیدواریم با ارسال به مجلس تمام بندهای‎ ‎آن محقق شود‎.
رئیس کل بانک مرکزی با درخواست از بانک های خصوصی برای افزایش سرمایه خود گفت: بانک‎ مرکزی برای تاسیس ‏واحدهای بانک خصوصی در کشور از آمادگی کامل برخوردار‎ است‎.
بهمنی با اشاره به سند چشم انداز بیست ساله افزود: تحقق‎ ‎اهداف این سند تنها با فراهم کردن ‏تمهیدات و سازوکارهای لازم شدنی است‎. 
و
ی با اشاره به سهم 25 درصدی اشتغال در بخش صادرات در سند چشم‏‎ ‎انداز اضافه کرد: این میزان از ‏صادرات تنها در صورتی محقق می شود که‎ ‎سازوکارهای لازم برای ارتقای کیفیت محصولات صادراتی ‏فراهم شود‎.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما باید بتوانیم در عرصه های بین المللی با دیگر کشورها‎ ‎رقابت کنیم و این از طریق پایین آوردن ‏قیمت تمام شده کالا امکان پذیر است‎. 
بهمنی واگذاری واحدهای تولیدی به بخش خصوصی را از جمله راهکارهای‎ ‎پایین آوردن قیمت تمام شده ‏محصولات عنوان کرد و گفت: در این بین دولت‎ ‎باید ناظر، کنترل کننده، هدایت کننده و ارائه دهنده ‏راهکارهای رفع مشکلات‎ ‎باشد.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1388/09/16 و ساعت

 


بلاگفا در بین 500 سایت مطرح جهانی
صد سایت پربازدید در ايران

کشورهای پیشرفته سعی کرده‌اند تا بیشتر خدمات دولتی خود را بر بستر وب برای شهروندانشان فراهم کنند و در این بین نیز شرکت‌های خصوصی با به کار گرفتن خدمات نوین بر بستر وب به نوعی زندگی را برای کاربران این دنیای دیجیتالی ساده‌تر و راحت‌تر کرده‌اند. دنیای وب این روزها دیگر تنها کاربردی اطلاعاتی ندارد؛ بلکه بیشتر جنبه خدماتی پیدا کرده است. در این بین اما اطلاع از برترین سایت‌های جهان و مقایسه آن‌ها با سایت‌های ایرانی یا جایگاه سایت‌های ایرانی در بین سایت‌هایی که خدماتی بین المللی ارائه می‌دهند، خالی از لطف نیست.
الکسا و 500 سایت مطرح
شاید معتبرترین منبعی که بتوان به اطلاعات ارائه شده آن در بخش برترین‌های دنیای وب استناد کرد، سایت Alexa.com باشد. هرچند که برخی از کارشناسان نیز اطلاعات ارائه شده توسط این سایت را لزوما تایید نکرده و معتقدند که امتیازدهی توسط الکسا به سایت‌های جهانی یا منطقه‌ای بر اساس استانداردهای خاصی همچون استفاده از ابزار جستجو این سایت روی مرورگرهای کاربران صورت گرفته است.
هم‌اکنون و بر اساس آخرین آمار این سایت، سایت گوگل از بین 500 سایت مطرح جهانی رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و به دنبال آن فیس بوک رتبه دوم و یاهو در جایگاه سوم پرترافیک‌ترین سایت‌ها ایستاده‌اند. یوتوب، ویندوز لایو، ویکی پدیا، بلاگر، بای دو، ام‌اس‌ان و یاهو ژاپن نیز رتبه‌های چهارم تا دهم 500 سایت مطرح جهانی را اشغال کرده‌اند. 

 بعد از موتورهای جستجو و ارائه‌دهندگان خدمات وبلاگی، سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات دانلود یا آپ‌لود به خصوص در بخش موسیقی و فیلم بیشترین طرفداران را در جهان دارند و بعد از آن‌ها سایت‌های خرید و فروش اینترنتی با اقبال بی‌نظیری در بین مخاطبان دنیای وب رو‌به‌رو شده‌اند. سایت آمازون در رتبه‌بندی جهانی در جایگاه بیستم قرار گرفته و به دنبال آن سایت ebay جایگاه بیست و سوم را به خود اختصاص داده است.

نکته قابل توجه در بین 500 سایت پربازدید جهانی وجود تنها یک سایت فارسی زبان ایرانی است. بلاگفا، سرویس ارائه‌دهنده خدمات وبلاگی تنها سایت فارسی و ایرانی است که توانسته در بین 500 سایت پربازدید جهانی ردیف 208 را به خود اختصاص دهد و به غیر از این سایت دیگر هیچ سایت ایرانی‌ای در فهرست 500 سایت مطرح جهانی قرار ندارد.

سایت‌های پربازدید در ایران
در ایران اما داستان به گونه‌ای دیگر است. به جز موتورهای جستجوی مطرح جهانی سایر سایت‌های پربازدید بیشتر سرویس‌دهنده‌های وبلاگی و بعد از آن تولید‌کنندگان محتوای اطلاعاتی است. به شکلی که بر خلاف مدل مرسوم جهانی سایت‌های خرید و فروش اینترنتی هیچ جایگاهی در بین 100 سایت پربازدید ایرانی به روایت الکسا ندارند.

هم‌اکنون و بر اساس آخرین آمارهای این سایت، گوگل در رتبه نخست یاهو جایگاه دوم و بلاگفا ردیف سوم، از صد سایت پربازدید در ایران را به خود اختصاص داده‌اند.
بعد از این سه سایت، میهن بلاگ، بلاگر، کلوب، تابناک، پرشین بلاگ، ویکی پدیا و رپید شیر در ردیف چهارم تا دهم پرترافیک‌ترین سایت‌ها در ایران قرار گرفته‌اند.
همانطور که مشاهده می‌شود بیشترین آمار بازدید‌کنندگان ایرانی در دنیای وب حول و حوش ارائه دهندگان خدمات وبلاگی است به شکلی که بعد از این10 سایت همچنان نام‌هایی مانند ورد پرس، وبگذر، بلاگ اسکای و پرشین گیگ در بین سایت‌های دهم تا بیستم جدول ارائه شده الکسا برای ایران قرار گرفته‌اند.

در بین سایت‌های اطلاع‌رسانی و خبرگزاری‌ها، خبرگزاری فارس رتبه شانزدهم، تبیان رتبه بیست و یکم، عصر ایران رتبه 29، نیک صالحی رتبه 30، آفتاب رتبه 36، ایسنا رتبه 38، ایرنا رتبه 42، آینده رتبه 47، خبرگزاری مهر رتبه 51، صدا و سیما رتبه 65، رجا نیوز رتبه 66 و سایت الف رتبه 69 را به خود اختصاص داده‌اند. جایگاه سایت‌های بانک‌های کشور، ادارات و پرتال‌هاي دولتي و نیز نشریات مکتوب نیز در رده‌های انتهایی این جدول قرار دارد که می‌تواند بیانگر ضعف در اهداف و الکترونیکی شدن خدمات مجموعه‌هایی از این دست باشد.  

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1388/09/11 و ساعت

 


مراحل چهارگانه آماده سازي يك تحقيق يا پروژه دانشگاهي در ايران:

CTRL + A


CTRL + C


CTRL + V


CTRL + P

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در یکشنبه 1388/09/08 و ساعت

 


با4كلاهبردار نابغه آشنا شوید

   

همیشه دانشمندان یا هنرمندان نبوده‌اند كه با انجام كارهایی كه قبلاً كسی آن را انجام نداده و یا با خلق اثری كه مشابه آن وجود نداشته، به تاریخ پیوسته باشند. كلاهبرداران هم در تاریخ جایی برای خود دارند. بوده‌اند كسانی كه در دنیا چیزهایی را جعل كرده‌اند كه عقل جن هم به آن نرسیده. البته ما در تاریخ كشورمان هیچوقت از این كارها نكرده‌ایم!

خواهشمندیم این چیزها را یاد نگیرید و برای یكبار هم شده اگر چیزی هم بدآموزی داشت شما خودتان با نیروی مثبت ذهنی آنرا به یك متن آموزنده تبدیل كنید. «آی‌طنز» مسئولیت هرگونه بدآموزی و اتفاقات بعدی را نمی‌پذیرد. مثلا اگر كسی میدان آزادی یا تخت جمشید را فروخت یا چیزی را جعل كرد، یا خلاصه از اینجوركارها! تعجب نكنید. قبلا از این اتفاق‌ها افتاده است. مثلا فروش برج ایفل!

 

1- ویكتور لوستیگ Victor Lustig
سلطان كلاهبرداران تاریخ، مردی كه برج ایفل را فروخت، مسلط به پنج زبان زنده‌ دنیا، صاحب 45 اسم مستعار با سابقه بیش از 50 بار بازداشت آن هم فقط در كشور آمریكا، در سال 1890 در بوهمیا (كشور كنونی چك) در یك خانواده متوسط به دنیا آمد و در سال 1920 به آمریكا رفت. سالی كه بازار سهام به شدت رشد می‌كرد و به نظر می‌رسید كه همه روز‌به‌روز پولدار‌تر می‌شوند و لوستیگ آنجا بود كه از این موضوع و حماقت ذاتی آمریكایی‌ها سود برد.

در سال 1925، ویكتور به فرانسه و شهر پاریس رفت و در آنجا شاهكار خود را اجرا كرد. فروختن برج ایفل!

ایده این كلاهبرداری بعد از خواندن یك مقاله كوچك در روزنامه به ذهن ویكتور رسید. در این مقاله آمده بود كه برج ایفل نیاز به تعمیر اساسی دارد و هزینه این كار برای دولت كمرشكن خواهد بود.

دینگ! زنگی در سر ویكتور صدا كرد و بلافاصله دست به كار شد. ابتدا اسناد و مداركی تهیه كرد كه در آنها خود را به عنوان معاون ریاست وزارت پست و تلگراف وقت جا زد و در نامه‌هایی با سربرگ‌های جعلی، شش تاجر آهن معروف را به جلسه‌ای دولتی و محرمانه در هتل كرئون(creon) كه محلی شناخته شده برای قرار‌های دیپلماتیك و مهم بود، دعوت كرد.

شش تاجر سر وقت در سوئیت مجلل ویكتور حاضر بودند. ویكتور برای آنها توضیح داد كه دولت در شرایط بد مالی قرارگرفته است و تأمین هزینه‌های نگه‌داری برج ایفل عملاً از توان دولت خارج است. بنابراین او از طرف دولت مأموریت دارد كه در عین تألم و تأسف، برج ایفل را به فروش برساند و بهترین مشتریان به نظر دولت تجار امین و درستكار فرانسوی هستند و از میان این تجار شش نفر دعوت شده به جلسه مطمئن‌ترین افرادند. ویكتور تأكید كرد به دلیل احتمال مخالفت عمومی، این مسئله تا زمان قطعی شدن معامله مخفی نگه داشته خواهد شد.

فروش برج ایفل در آن سال‌ها زیاد هم دور از ذهن نبود. این برج در سال 1889 و برای نمایشگاه بین‌المللی پاریس طراحی و ساخته شده بود و قرار بر این نبود كه به صورت دائمی باشد. در سال 1909 برج به‌خاطر این‌كه با ساختمان‌های دیگر شهر همچون كلیساهای دوره گوتیك و طاق نصرت هماهنگی نداشت، به محل دیگری منتقل شده بود و آن زمان وضعیت مناسبی نداشت.

چهار روز بعد خریداران پیشنهاد خود را به مأمور دولت ارائه كردند. ویكتور به دنبال بالاترین رقم نبود، ‌او از قبل قربانی خود را انتخاب كرده بود؛ مردی كه نامش در كنار ویكتور در تاریخ جاودانه شد! آندره پویسون (Andre poisson). در بین آن شش نفر، آندره كم‌سابقه‌ترین بود و امیدوار بود كه با برنده شدن در این مناقصه، یك‌شبه ره صدساله را طی كند و كلاهبردار باهوش به خوبی متوجه این موضوع شده بود. ویكتور به آندره اطلاع داد كه در مناقصه برنده شده است و اسناد جهت امضا و تحویل برج در هتل آماده امضاست. اما همان‌طور كه تاجر عزیز می‌داند، زندگی مخارج بالایی دارد و او یك كارمند ساده بیش نیست و در این معامله پرسود با اعمال نفوذ خود توانسته است ایشان را برنده كند و... آندره به خوبی منظور ویكتور را فهمید! پس از پرداخت رشوه، اسناد معامله امضا شد و آندره پویسون پس از پرداخت وجه معامله، صاحب برج ایفل شد! فردای آن روز وقتی آندره و كارگرانش به جرم تخریب برج ایفل توسط پلیس بازداشت شدند، ویكتور لوتینگ كیلومترها از پاریس دور شده بود. در حالی كه در یك جیبش پول فروش برج بود و در جیب دیگرش رشوه!
2-هان ون میگه‌رن (Han Van Meegeren)
نقاش و كپی‌كننده آثار هنری، باهوش‌ترین و زبردست‌ترین جاعل تابلوهای نقاشی، مردی كه سر نازی‌های آلمانی كلاه گذاشت، مردی كه اگر كلاهبردار نمی‌شد، بی‌شك یكی از مهم‌ترین نقاشان قرن بیستم بود، در سال 1889 در هلند به دنیا آمد. از كودكی عاشق رنگ‌ها بود و در جوانی با تأثیر از نقاشی‌های دوره طلایی هلند، تابلوهای زیادی خلق كرد. اما منتقدان، آثار او را بی‌روح و تقلیدی و تكراری نامیدند و میگه‌رن سرخورده از این برخورد و برای اثبات توانایی‌هایش به منتقدان تصمیم گرفت كه آثار بزرگان دوره طلایی همچون فرانس هالس (Frans Hals) و ورمیه را كپی كند. میگه‌رن با پشتكار زیاد فرمول رنگ‌های قدیمی و نحوه ساخت بوم‌های آن زمان را پیدا كرد. او كار را شروع كرد و آن‌قدر ماهرانه این كار را انجام داد كه تیزبین‌ترین كارشناسان نیز از تشخیص بدلی بودن آثار ناتوان بودند و میگه‌رن با اطمینان كامل، در نقش یك دلال، تابلوهایش را به‌عنوان آثار كشف‌شده دوره طلایی به مجموعه‌داران و گالری‌ها ‌فروخت. در همین دوران بود كه اروپا درگیر جنگ جهانی دوم شد.

یكی از مشتریان پر و پا قرص او، مارشال گورینگ از سران درجه اول حزب نازی آلمان بود كه علاقه فراوانی به آثار نقاشان هلندی داشت و تعداد زیادی از كارهای میگه‌رن را به مجموعه خود اضافه كرد. اما زمانه بازی دیگری را در سر داشت. آلمان‌ها در جنگ شكست خوردند و میگه‌رن به جرم فروش میراث فرهنگی هلند به نازی‌ها بازداشت و در دادگاه متهم به خیانت به وطن شد كه مجازاتش اعدام بود. میگه‌رن در دادگاه واقعیت را ابراز كرد، اما هیچ‌كس حرف‌هایش را باور نكرد. تابلوهای جعلی در دادگاه توسط كارشناسان مورد بازبینی قرار گرفت و همگی بر اصل بودن آنها صحه گذاشتند. هیچ‌كس باور نمی‌كرد كسی بتواند با چنین دقت و ظرافتی این آثار را جعل كند. میگه‌رن از دادگاه درخواست كرد كه وسایل مورد نیازش را در اختیارش بگذارند تا در حضور همه یكی از آثار دوره طلایی جعل كند!

میگه‌رن از اتهام خیانت تبرئه شد، اما به جرم جعل آثار هنری به زندان محكوم شد و چند سال بعد درگذشت. میگه‌رن به‌عنوان یك كلاهبردار در كار خود موفق بود، اما مشتری اصلی او گورینگ از او زیرك‌تر بود. اسكناس‌هایی كه گورینگ در ازای تابلوها به میگه‌رن می‌داد همگی تقلبی بودند!
3- فرانك ویلیام آباگ‌نیل (Frank William Abagnale)
صاحب كلكسیونی از انواع كلاهبرداری‌ها، قاضی، خلبان، جراح و استاد دانشگاه! و كسی كه زندگی‌اش دستمایه ساخت فیلم «اگه می‌تونی منو بگیر» شد، در سال 1948 در آمریكا به دنیا آمد. وقتی او 14 ساله بود، پدر و مادرش از یكدیگر جدا شدند و این ضربه روحی بزرگی برای فرانك بود. دو سال بعد از خانه فرار كرد و به نیویورك رفت و در آنجا بود كه فهمید برای امرار معاش چاره‌ای به‌جز كلاهبرداری ندارد. پس از مدت كوتاهی او به یكی از حرفه‌ای‌ترین جاعلان چك بدل شد و چنان در كار خود مهارت پیدا كرد كه هیچ بانكی قادر به تشخیص جعلی بودن چك‌های او نبود. فرانك برای آن‌كه بتواند بدون پرداخت پول بلیت با هواپیما سفر كند، ‌با جعل كارت‌های شناسایی و مدرك خلبانی، ‌خود را به عنوان خلبان خط هوایی پان‌امریكن جا زد و از امتیاز خلبان‌ها برای مسافرت مجانی استفاده كرد.

این موضوع لو رفت، اما قبل از آن‌كه دست پلیس به او برسد، به شهر جورجیا فرار كرد و با هویت جعلی تازه‌ای، به عنوان یك دكتر در یك آپارتمان ساكن شد. از قضا در همسایگی فرانك یك دكتر واقعی زندگی می‌كرد و به فرانك پیشنهاد داد تا در بیمارستان شهر مشغول به كار شود و فرانك این پیشنهاد را پذیرفت و 11ماه به عنوان متخصص جراحی اطفال در آن بیمارستان به درمان بیماران پرداخت! پس از آن به شهر لوئیزیانا رفت و با جعل مدرك حقوق از دانشگاه هاروارد به عنوان دادستان در دادگاه محلی لوئیزیانا استخدام شد. او پس از چندماه توسط یكی از فارغ‌التحصیلان واقعی هاروارد شناخته شد، اما قبل از آن‌كه دستگیر شود، از آنجا به ایالت یوتا گریخت و با جعل مدرك دانشگاه كلمبیا، در دانشگاه بریگام در رشته جامعه‌شناسی شروع به تدریس كرد!

او سرانجام در سال 1969 در فرانسه دستگیر شد و زمانی كه پلیس فرانسه این موضوع را اعلام كرد، 26 كشور خواستار محاكمه او در كشورشان شدند! فرانك به آمریكا منتقل شد و در آنجا به 12 سال زندان محكوم شد، ولی پس از گذراندن پنج سال آزاد شد.

فرانك آباگ‌نیل هم‌اكنون به‌عنوان كارشناس خبره جعل اسناد و چك با پلیس آمریكا همكاری می‌كند و با تأسیس شركت آباگ‌نیل و شركا به بانك‌ها نیز مشاوره می‌دهد!


4-حسین.ك (hoseyn.k)
كلاهبردار وطنی، مردی كه كاخ دادگستری را فروخت، حدود 70 سال پیش در شهریار متولد شد. ح.ك مردی بی‌سواد ولی باهوش بود و بی‌تردید اگر تحصیلات مناسبی داشت، به یكی از بزرگان ادب و علم كشور بدل می‌شد. حسین.ك با كلاهبرداری‌های كوچك روزگار می‌گذراند، اما این كارها برای مردی با هوش او كارهایی كوچك محسوب می‌شدند. ت

ا این‌كه یك روز طعمه بزرگ‌ترین كلاهبرداری خود را در جلوی در سفارت انگلیس شكار كرد؛ دو توریست آمریكایی (و طبعاً احمق!) كه به دنبال خرید یك هتل در ایران بودند. ح.ك آنها را به دفترش كه در خیابان گیشا بود دعوت كرد و در آنجا به آنها پیشنهاد خرید یك ساختمان بزرگ و مجلل را به قیمت بسیار مناسب داد. این ساختمان، كاخ دادگستری بود كه در خیابان خیام قرار داشت و هنوز هم به عنوان ساختمان دادگستری از آن استفاده می‌شود. قرار بازدید از كاخ برای فردای آن روز گذاشته شد و ح.ك همان روز عصر به آنجا رفت و با تطمیع اتاقدار وزیر وقت دادگستری، دفتر كار وزیر را برای مدت یك‌ساعت اجاره كرد. فردای آن روز قبل از آمدن مشتری‌ها، 200 جفت دمپایی پلاستیكی تهیه كرد و جلوی در اتاق‌های كاخ كه یك ساختمان اداری محسوب می‌شد و در آن ساعت خالی بود، گذاشت. به اتاق وزیر رفت و منتظر شكارهایش شد. آمریكایی‌ها سروقت آمدند و ح.ك به عنوان صاحب آن عمارت، تمام ساختمان را به آنها نشان داد و وقتی مشتری‌ها درخواست دیدن داخل اتاق‌ها را داشتند،‌ به بهانه بودن مسافران و با نشان دادن دمپایی‌ها، آنها را منصرف می‌كرد. مشتریان ساختمان را پسندیدند و به پول رایج آن زمان 500 هزار تومان به ح.ك پرداخت كردند و خوشحال از این معامله پرسود، برای تحویل ساختمان 10 روز دیگر مراجعه كردند. اما همان‌جا بود كه فهمیدند چه كلاه بزرگی بر سرشان رفته است. ح.ك همان روز معامله، به مصر فرار كرد و بعد از چند ماه زندگی در آنجا، به ایران بازگشت. اما در ایران بازداشت و به زندان محكوم شد و چند سال بعد از وقوع انقلاب اسلامی فوت كرد.

ح.ك یك كلاهبردار ذاتی بود،‌حتی در زندان! او تلویزیون زندان را به یكی از زندانیان به قیمت 100 تومان فروخت و وقتی آن زندانی بعد از آزادی تلویزیون را زیر بغل زد و می‌خواست آن را با خود ببرد، فهمیده بود كه چه كلاهی بر سرش رفته و مضحكه بقیه شده است!

منبع: ای طنز

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1388/09/04 و ساعت

 


افشاگری مازیار ناظمی دروبلاگش
فدراسیون قطبی را نمی خواهد
مازیار ناظمی مجری و کارشناس ورزشی رسانه ملی صبح دیروز در وبلاگ شخصی‌اش نوشت:" از برخی مسوولان فدراسیون شنیدم که قطبی در آستانه برکناری‌است!" شکست تیم ملی ایران مقابل تیم ملی اردن با موج سنگین انتقادات صاحب‌نظران و کارشناسان ورزشی رو به رو شد اما در میان اظهارنظرهای منتقدان، نوشته مطلب مازیار ناظمی که صبح دیروز روی وبلاگش منتشر شد نکته جالب توجهی را در برداشت چرا که مدعی شد به زودی افشین قطبی از کار برکنار خواهد شد. در جدید‌ترین مطلبی که مازیار ناظمی مجری برنامه‌های ورزشی رادیو و تلویزیون روی وبلاگ شخصی‌اش منتشره کرده آمده است:" باخت تحقیر آمیز تیم ملی مقابل اردن ، موضوعی است که قطبی باید پاسخگوی آن باشد ، تکنیک‌های تبلیغاتی وعده و وعید ... دیگر اثر ندارد ، آقای قطبی شنیده که ما با این کلمات دچار خلسه ورزشی ! می‌شویم ولی دیگه نه اینقدر ! ادعای بزرگ ایشان مبنی بر قهرمانی در جام ملت‌های آسیا ، فقط فرصت‌سوزی برای فوتبال ایران و سهم‌گیری قطبی از گرده این فوتبال است ، مسایلی که ایشان یادآوری می‌کنند مثل نیامدن تیم‌های بزرگ و نبود برخی امکانات و ... که اظهر من الشمس است و نیازی نیست که حتما سرمربی تیم ملی باشی تا این موارد را بدانی !" در بخشی دیگر از این مطلب آمده است:" آقای قطبی حتما مطالعه لازم را روی شرایط تیم ملی داشته و این مسئولیت را قبول کرده است ... به نظرم کمیته فنی فدراسیون فوتبال در جلسه‌ای اضطراری با قطبی برنامه‌های او را بررسی و در صورت نیاز تا فرصت از دست نرفته ، برای هدایت تیم ملی فکر بکری بکند ، هر چند شنیده‌ام در طبقات فدراسیون فوتبال ، زمزمه تغییر به سمت اتاق آقای رئیس در حرکت است." گفتنی است مازیار ناظمی به دلیل ارتباطات کاری‌اش با مسوولان ورزش ایران برخی اوقات اخباری پشت پرده را روی وبلاگش منتشر می‌کند که پس از چند روز آن اتفاق به واقعیت تبدیل می‌شود! جدیدترین دسته نوشته مازیار ناظمی این سوال را برای اهالی فوتبال مطرح می‌کند که آیا او پس از شکست تیم ملی با دوست قدیمی‌اش علی کفاشیان مذارکه‌ای داشته که چنین مطلبی را دیروز روی وبلاگش منشر کرده است؟!

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1388/09/03 و ساعت

 


مطالب پیشیندربارهلوگوی ماجستجو

     

پیوند های روزانه
Bank Keshavarzi English Website
Bank Keshavarzi English Website
محك-حمايت از كودكان سرطاني
کارمند بانک کشاورزی
استخدام بانکها
ما همکاران

لیست تمام پیوند هاصفحه اصلي |  پست الکترونيک |  اضافه به علاقه مندي ها |  ذخيره صفحه |  لينك آر اس اس  |  طراح قالب

 

Powered By blogfa.com Copyright © 2009 by bankkeshavarzi
Design By : wWw.Theme-Designer.Com