قالب وبلاگ

Free Template Blog

قالب بلاگفا

قالب پرشین بلاگ

قالب میهن بلاگ

قالب جوان بلاگ

قالب ایران بلاگ

قالب رویا بلاگ

قالب پرشین بلاگ

قالب بلاگ وب

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

ابزار وبلاگ نویسی

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وبلاگ

تم دیزاینر

 

صفحه اصلی

ايميل ما

آرشيو مطالب

طراح قالب

 
  کاربر مهمان، خوش آمديد!

منوی اصلی
لينکهاي سريع
صفحه نخست
ايميل ما
آرشيو مطالب
عناوین مطالب وبلاگ
طراح قالب

آرشیو ماهانه
دی 1393
شهریور 1393
مرداد 1393
تیر 1393
خرداد 1393
اردیبهشت 1393
فروردین 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
ادامه ی آرشیو ماهانه

لينک دوستان

لوگوی دوستان


آمار بازدید

بانك كشاورزي ، بانك همه مردم ايران

خبرگزاری پارس فوتبال / سعید علیپور
 در فوتبالی که هیچ چیز جای خود نیست اگر عمل صادقانه ای و نایابی انجام شود از سوی بعضی ها با مخالفت انجام می شود ، تیمی که با هزینه های میلیادری بسته می شود و با هدف خاصی پای به مسابقات فوتبال می گذارد و هواداری که زندگیش پرسپولیس است حقش نیست که با روال عادی لیگ ایران امتیازات را از دست بدهد ، وقتی علی دایی رای بر بازی داد تحت فشار بود فشاری که شاید ماهها گریبان گیرش بود وقتی داوران به ضرر این تیم سوت می زنند وقتی می بیند بازهم با ترفندی دیگر تیمش باید مساوی کند دستوری می دهد که بسیار درست است ، شاید بعضی ها نخواهند ببینند و چشمان خود را بسته اند اما این حرکت باید روزی انجام می شد ...

دایی گول یک بازی اخلاقی حقیرانه را نخورد، انگار خدا باز اورا بغل کرد و در آغوش گرفت. وقتی اخلاق قرار است به ابزار تبدیل شود، وقتی که طرف ضعیف التماس اخلاق می‌کند و یک قرارداد اجتماعی قرار است همه‌مان را دروغ‌گو بار بیاورد ،وقتی بخاطر یک گل چنین حرکاتی بعداز بازی انجام می دهیم ، وقتی نمی خواهیم در فوتبال هم جوانمرد باشیم دیگر سکوت معنایی ندارد ...

سوشا مکانی دروازبانی که با موهای تیغ زده به فکر دیده شدن بود و نزدیک به 10 دقیقه در دستور کارش بازی با اعصاب و روان تماشاگران پرسپولیس را قرار داده بود و در دلش می‌خندید که چگونه دارد میلیون‌ها نفر را عصبی می‌کند انگشت خود را رویه آسمان می کند و می گوید خدا آن بالاست!

نه آقای مکانی، خدا همه جا هست ، خدا در دل میلیون ها هوادار است کافی است چشم دلت را باز کنی و ببینی چطور می شود پرتابهایی که حیدری انجام می دهد تا به امروز تبدیل به گل نشده بود اما  بر حسب اتفاق همان پرتاب درون دروازه تو جای داده شد .

سوشا مکانی در بازی برابر پرسپولیس مثل یک کودک، ناگهان متوجه شد که یک والد بالغ، حلقه لوس شدن‌هایش را شکسته، که دیگر با تکیه بر دلسوزی دروغین برای عدم انجام بازی به ظاهر جوانمردانه جهت دادن پاداش به یک تمارض آشکار نمی‌تواند به بازی ادامه بدهد. گل دایی/آرفی، همان واقعیتی بود که کودکی مثل مکانی،‌ از رو به رو شدن با آن نگران است. و از ترس برخورد با آن، به قانون و اخلاق ظاهری جامعه تکیه کرده که ناگهان؛ بنگ ..

به آن دسته از دلسوزان بازی جوانمردانه عرض می کنیم بازی جوانمردانه در ازای حرکت جوانمردانه انجام می شود  ...آنهایی که امروز داعیه دفاع از فوتبال جوانمردانه را دارند بهتر است به آن بازیکنی معترض شوند که فارغ از قوانین و قواعد فوتبال جوانمردانه آنچنان بر روی پای بازیکن پرسپولیس تکل زد که امکان داشت فوتبال او را به انتها برساند یا حرکت جوانمردانه بازیکنان استیل آذین که مثل جوانمردان بر سر بازیکنان پرسپولیس ریختند بازیکنانی که چندروز دیگر باید برای آبروی نام ایران در آُسیا بازی کنند ...

نه آقای مکانی خدا فقط آن بالا نیست خدا همه جا هست ..

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1390/01/29 و ساعت

 


تابناک نوشت: یک گروه از هکرهای ایرانی در پاسخ به تهدیدات اخیر عربستان و جنایات حکومت آل سعود و جنایات دولت‌های انگلستان و امریکا اقدام به حملات شدید به سرورهای سایت‌های انگلیسی، عربی، سایت‌هایی از اسراییل و امریکا نمودند که در این حملات هکرها 92 سایت مورد نفوذ قرار گرفت.

در پیامی که هکرهایی که خود گروه «کلاه سیاه‌ها» معرفی کرده‌اند، در این سایت‌ها قرار داده‌اند، پیام‌هایی همچون مرگ بر اسراییل، مرگ بر امریکا و مرگ بر عربستان قرار گرفته است و در این پیام‌ها عربستان دست نشانده امریکا و اسراییل عنوان شده است.

از سوی دیگر این هکرها در پیام‌هایی که در سایر سایت‌ها منتشر کرده‌اند، به عربستان سعودی و حامیان آن در مورد حمله به ایران هشدا و اخطار داده و اعلام کرده‌اندکه اگر این تهدید‌های جمهوری اسلامی ایران ادامه پیدا کند سایت‌های بیشتری مورد حمله این گروه هکری قرار خواهد گرفت.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1390/01/29 و ساعت

 


آفتاب: فارس نوشت: حسن مسلمی نائینی، قائم مقام معاونت دانشجویی وزارت علوم با انتشار نامه‌ای الکترونیکی از رئیس‌جمهور خواست تا اسفندیار مشایی را از ادامه تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس منصرف کند.

متن کامل این نامه الکترونیکی به شرح زیر است:

با سلام
به عنوان یک عضو کوچک در دانشگاه تربیت مدرس و خادم در وزارت علوم از رئیس جمهورخادم، فهیم، محبوب و دوست داشتنی درخواست می‌کنم در حال حاضر با این همه مشغله و کارهای متفاوت به جناب آقای مهندس مشائی توصیه نمایند از ادامه تحصیل خودداری کنند.

با آرزوی موفقیت برای کلیه اعضا
حسن مسلمی نائینی

حسن مسلمی نائینی همچنین رئیس هیأت انتظامی اساتید در دانشگاه تربیت مدرس نیز هست.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1390/01/29 و ساعت

 


تغییر در نحوه انتشار اوراق مشارکت

وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت از تغییر در نحوه انتشار اوراق مشارکت با اصلاح نظام بانکی در سال‌جاری خبر داد و گفت: قرار است بازخرید اوراق مشارکت در بورس انجام شود.

شمس‌الدین حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، با تاکید بر اینکه در اصلاح نظام بانکی در سال 90، نحوه انتشار و بازخرید اوراق مشارکت تغییر خواهد کرد، گفت: در پروسه اصلاح نظام بانکی، تغییراتی در نحوه انتشار و بازخرید اوراق مشارکت انجام خواهد شد که بر این اساس، انتشار اوراق مشارکت از سوی بانک و بازخرید آن در بورس صورت خواهد پذیرفت.
وی افزود: بر این اساس اینکه اوراق مشارکت از سوی سیستم بانکی منتشر شود و خود بانک‌ها نیز آن را بازخرید کنند، عملا درست نیست و تنها اسمی‌از اوراق مشارکت باقی می‌ماند و نوعی سوپر سپرده‌گذاری با نرخ‌های بالا محسوب می‌شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در مباحث مرتبط با اصلاح نظام بانکی، برنامه‌ریزی‌ها مبنی بر این است که بازار پول و سرمایه با هم ارتباط بیشتری داشته باشند.
وی تصریح کرد: بر این اساس، بازار پول باید اوراق مشارکت منتشر کند، ولی بازخرید آن در بازار سرمایه انجام می‌شود.
محمود احمدی‌نژاد ريیس‌جمهوری سال گذشته اعلام کرده بود که فاز دوم اجرای طرح تحول اقتصادی در سال 90 مربوط به اصلاح نظام بانکی - موسوم به قیام بانکی- است.

 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1390/01/27 و ساعت

 


آفتاب: تهمینه میلانی کارگردان فیلم سینمایی «یکی از ما و دو نفر» که این روزها در سینماهای تهران روی پرده است درباره اکران این فیلم در نوروز خاطر نشان کرد: «بیش از هفت ماه از آماده بودن فیلم می‌گذشت و نمی‌توانستیم بیش از این برای اکران آن صبر کنیم.»

او ادامه داد: «متاسفانه توسط شخصی تهدید شدیم که اگر مبلغ مورد نظر او را نپردازیم سی‌دی قاچاق فیلم را به بازار خواهد داد و از آنجا که تجربه تلخی از این موضوع در اکران «آتش بس» داشتیم، بر آن شدیم ریسک نکنیم و «یکی از ما دو نفر» را به سرعت اکران کنیم.»

میلانی که امیدوار است فیلمش به فروش خوبی دست پیدا کند، گفت: «هنوز به آینده «یکی از ما دو نفر» امیدوارم و اگر جلوی تخلفات توسط شورای صنفی گرفته شود و عدالت در اکران اجرا شود و سینماهای اختصاص یافته به فیلم افزایش یابد، فروش بسیار خوبی خواهیم داشت.»

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1390/01/27 و ساعت

 


بینا- غلامرضا مصباحی مقدم که پیشنهاد انتخاب رئیس کل بانک مرکزی با رای مجلس را ارائه داده بود، در دفاع از پیشنهادش به افشاگری درباره اموال بانک مرکزی در اتحادیه اروپا پرداخت.
رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی از تریبون علنی مجلس گفت: اطلاعاتی به بنده رسیده که از جای دوری نیست، این اطلاعات از بانک مرکزی به من رسیده که جهت استحضار نمایندگان اعلام می​کنم.
وی با اشاره به اینکه که اتحادیه اروپا قصد تحریم بانک مرکزی را دارد، ادامه داد: منابع ما مبلغ 3 میلیارد دلار اوراق قرضه در اتحادیه اروپا است که آنها قصد داشتند آن را بلوکه کنند. اما ما با آنها مذاکره کردیم و اثبات کردیم که بانک مرکزی، بانک دولت نیست و اموال آن حاکمیتی است و دولتی نیست.
به گفته وی با ابقای شیوه انتخاب رئیس کل بانک مرکزی از سوی رئیس جمهور، تمامی آن مذاکرات نقش برآب خواهند شد. حتی اگر مجلس نقشی در مجمع عمومی بانک مرکزی و یا انتخاب رئیس کل بانک مرکزی نداشته باشد، می​توانند بانک مرکزی را تحریم کنند.
مصباحی​مقدم که از فریادهای دو-دو نمایندگان حامی دولت عصبانی شده بود، از محمدکریم شهرزاد نماینده اصفهان نام برد و گفت: آقایان! حالیمان است یا نه؟ که اگر بانک مرکزی را تحریم کنند چه می​شود؟ این کار حاکمیتی چرا باید صرفا در اختیار دولت باشد؟
نماینده تهران بر این اساس انتخاب رئیس کل بانک مرکزی با رای نهایی مجلس را یک قدم به پیش دانست و گفت: به این ترتیب رئیس کل بانک مرکزی را رئیس جمهور انتخاب و مجلس به آن رای می​دهد پس هر دو قوه در آن دخیلند.
وی سپس با بیان اینکه بحث ما فقط دولت احمدی نژاد نیست، ادامه داد: خدا شخص ایشان را باقی بدارد! اما در قانون گذاری نباید نگاه مقطعی داشته باشیم.
پس از این سخنان وی علی​رغم مخالفت محدود یکی از نمایندگان، پیشنهاد مصباحی مقدم رای آورد. به این ترتیب رئیس کل بانک مرکزی با رای
مجلس انتخاب خواهد شد.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1390/01/27 و ساعت

 


ن یکی از صحنه‌های درگیری بازیکنان پرسپولیس و استیل‌آذین در جریان مسابقه این دو تیم است که با گل اشپی

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1390/01/27 و ساعت

 


10روش برای جلوگیری از جعل چک بانکی چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه ، 25 فروردين 1390 ، 08:46

معاونت اجتماعی تهران بزرگ به ارایه توصیه هایی به شهروندان برای پیشگیری از جعل چک و کاهش وقوع جرایم جعل و کلاهبرداری توسط سوء استفاده کنندگان و مجرمان پرداخت .
به گزارش بانکی دات آی آر  ، معاونت اجتماعی تهران بزرگ به توصیه هایی جهت پیشگیری از جعل چک های بانکی به شرح ذیل پرداخت :

1- حتما متن چک را با یک نوع خودکار بنویسید تا در صورت دست بردن به متن آن ، جعلی بودن آن مشخص شود .
2- جهت تکمیل متن چک فقط از خودکار استفاده کرده و از روان نویس و ... استفاده نکنید .
3- تاریخ چک را به صورت افقی و عمودی به صورت عددی و به حروف درج نمایید .
4- رقم چک را به صورت ریالی ، تومانی و هم به صورت عددی و حروف بنویسید .
5- روی کلیه قسمت های تکمیل شده را با چسب شیشه ای بپوشانید یا روی آن را های لایت نمایید .
6- جلوی تمامی قسمت های پر شده را ببندید .
7- از صدور چک سفید امضاء جدا خودداری کنید .
8- سعی شود چک قبل از صدور ، مهر یا امضاء نشود .
9- در هنگام امضاء چک ، طوری امضاء شود که آثار امضاء بر روی برگه های دیگری از دسته چک حک نشود .
10- ته برگ چک را به دقت تکمیل کنید.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1390/01/27 و ساعت

 


آفتاب: آخرین‌نیوز نوشت: تلویزیون در پخش فیلم‌ سینمایی که همواره ملاحظاتی دارد و بخش‌هایی را چه به لحاظ تصاویر غیراخلاقی و چه مضمونی و چه حتی به دلیل بالا بودن تایم یک فیلم حذف می‌کند، امسال و در روز 12 فروردین با نمایش فیلم «بدون هیچ ردی» رکورد کوتاه کردن فیلم را شکست. 

این فیلم که روایت یک قتل و پنهان کاری آن از سوی یک مدیر با سابقه است و به خاطر پنهان‌کاری تا مرز فروپاشی خانوادگی نیز پیش می‌رود در مدت زمان 58 دقیقه از شبکه اول سیما پخش شد تا ضمن سردرگمی مخاطب، این سوال را در ذهن متبادر سازد که چرا اصولا باید چنین فیلمی خریداری و پخش شود وقتی بیش از 30 دقیقه از فیلم قابل پخش نبوده است؟؟!!

بنا به این گزارش، پخش فیلم «سرخ» که در روز اول فروردین نیمه‌تمام ماند و باعث انتقاد بسیاری از مردم و رسانه‌ها به شبکه اول سیما شد، 5شنبه این هفته، 18 فروردین ساعت 22 از شبکه اول سیما پخش می‌شود.
....................
وهاب درویش، در جمع کارکنان مترو از برنامه‌های خود سخن گفت.
 
آخرین روزهای سال گذشته، محسن هاشمی، مدیرعامل سابق قطار شهری تهران درباره پرونده کاری وهاب درویش اظهار نظر کرد. اکنون، مدیرعامل مترو می‌گوید همه کارهای مترو از صفر تا صد را بلد است!

هاشمی در گفت‌وگوی خود با خبرآنلاین اظهار داشته بود درویش به امور تاسیساتی مترو آشنایی کاملی دارد، ولی درباره تجهیزات و ماشین‌آلات قطار شهری، نیاز به تجربه بیشتری دارد.

گفته می‌شود سردار وهاب درویش، فرمانده سابق مهندسی ناجا بوده و پیش از قبول پست مدیرعاملی مترو، مسئولیتی در شرکت راه آهن شهری نداشته است.

درویش در واکنش به این اظهارنظر در نشستی با حضور کارکنان شرکت قطار شهری تهران گفت: "پرسنل زحمت‌کش مترو، امیدوارم همانطور که آقای هاشمی را همراهی کردند، بنده هم در خدمت‌شان هستم. شاید من زبان شما را بهتر بدانم، چون هر کاری شما بگویید من بلدم، از صفر تا صد!"

وی در قسمتی از سخنانش درباره برنامه‌های آینده خود گفت: "باید حواستان باشد کاغذهای اصل را به من بدهید، هی تکه تکه ندهید، چون من می‌خواهم از اول با سرعت بروم جلو!"

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در یکشنبه 1390/01/21 و ساعت

 


آفتاب: یک پایگاه اینترنتی فرانسوی از علت اصلی اخراج خبرنگار صدا و سیما از پاریس پرده برداشت.

آخرین‌نیوز نوشت: به نوشته پایگاه تحلیلی رو89، کامران نجف‌زاده، خبرنگار صدا و سیما از بیش از یک هفته پیش فرانسه را ترک کرد اما به طور شگفت‌انگیزی هیچ یک از رسانه‌های فرانسوی خبر اخراج وی را بازتاب ندادند که اولین مورد اخراج خبرنگاری خارجی از فرانسه به شمار می‌رود. مطبوعات ایران نیز نجف‌زاده را قربانی آزادی بیان و مطبوعات توصیف کرده‌‌اند اما در حقیقت نجف‌زاده قربانی بازی‌های سیاسی میان فرانسه و ایران و واکنش پاریس به حملات مکرر تهران شده است.

کامران نجف‌زاده پس از ورود به فرودگاه تهران در بیست و ششم مارس به مطبوعات گفت که مجبور شد به علت محدودیت‌هایی که دولت فرانسه پس از به اصطلاح گزارش‌های جنجال‌برانگیزش اعمال کرده بود، این کشور را ترک کند. وی حتی گفته بود که وزیران کشور و امور خارجه فرانسه پس از 18 ماه فعالیت خبری وی در دیداری به این نتیجه رسیدند که گزارشگر صدا و سیما از خطوط قرمز عبور کرده و موجب ترویج نفرت در بین افکار عمومی فرانسه شده است. اما معلوم نیست او این نقل قول را از کجا پیدا کرده چرا که هیچ یک از وزیران ذکر شده هرگز درباره این اخراج اظهار نظر نکرده‌اند.

نجف‌زاده مدعی است تلاش کرده است افکار عمومی فرانسه را علیه دولت ان بسیج کند. با همه این اوصاف علت اخراج این خبرنگار جای دیگر است. چند روز قبل از ان جی دشموخ خبرنگار خبرگزاری فرانسه از تهران اخراج شده بود. به این ترتیب اخرج نجف‌زاده واکنشی به اخراج خبرنگار فرانس پرس بوده است. رومن نادال معاون مطبوعاتی وزارت خارجه فرانسه ارتباط میان علت و معلول را تایید کرد اما یاداور شد فرانسه نمی‌خواهد همواره واکنش‌های مقابله به مثل از خود نشان دهد.

وی ادامه داد: هنگامی که دشموخ به اخراج از تهران تهدید شده بود ما فرد شماره دو سفارت ایران را در پاریس احضار کردیم تا به وی گوشزد کنیم در صورتی که این تهدید عملی شود، بدون پیامد نخواهد ماند. او اخراج شد و ما نیز مجوز اقامت نجف‌زاده را تمدید نکردیم.

این دیپلمات یادآوری کرد که خبرنگار قبلی فرانس‌پرس که جی دشموخ جانشینش شد، نیز دو سال پیش از ایران اخراج شده بود. یکی از منابع غیردیپلماتیک که خواست نامش افشا نشود و این پرونده را از نزدیک دنبال کرده است عقیده دارد اخراج خبرنگاران ایرانی از پاریس کار ساده‌ای نیست. تا جایی که ما اطلاع داریم از دوران جنگ سرد به بعد این نخستین باری است که فرانسه یک خبرنگار خارجی را اخراج می‌کند.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در یکشنبه 1390/01/21 و ساعت

 


آفتاب: به دنبال تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا برخی نمایندگان مجلس از عقب بودن دستگاه دیپلماسی کشور در قبال تحولات منطقه سخن گفتند و از آن انتقاد کردند. موضوعی که حجت الاسلام روح الله حسینیان هم آن را درست می‌داند وی ادامه داد: حتی نظر من بر این بود که دولت ایران نباید از این ابا داشته باشد که وقتی دولت عربستان قشون کشی می‌کند، ما هم باید نیروهای نظامی خود را آماده کنیم و اجازه ندهیم مرزهای عربستان سعودی به ما نزدیک شود.

حسینیان در پاسخ به اینکه استفاده از نیروی نظامی هیچ‌گاه در طول جمهوری اسلامی سابقه نداشته است، خاطر نشان کرد: اکنون یک فرصت استثنایی پیش آمده و نباید از این فرصت، به خاطر محافظه‌کاری کنار بکشیم و اجازه دهیم دشمنان ما در منطقه به اشغال نظامی بپردازند.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در یکشنبه 1390/01/21 و ساعت

 


آفتاب: در حالی كه همه علاقه‌‌مندان "قهوه تلخ" منتظر ورود قسمت‌های جديد اين مجموعه به بازار هستند، خبرهای دريافتی حاكی است كه قسمت بيستم قهوه تلخ با اصلاحيه مواجه شده وگويا همين امر علت اصلی تاخير در ارائه قهوه تلخ بوده است.

پارس توريسم نوشت: شايعه توقيف اين مجموعه نيز در جامعه پيچيده و حتی رسانه‌هايی مثل روز نامه شرق به آن پرداخته‌اند.

رجبی‌فروتن مديركل همكاری‌های سمعی‌بصری و نمايش خانگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درتازه‌ترين گفت‌وگوی خود با تاييد جلوگيری از انتشار نسخه‌ای از قسمت بيستم اين سريال كه برای بازبينی به اين اداره فرستاده شده بود، گفته: «توقيف عبارت مناسبی براي اين اتفاق نيست. در 19 قسمت گذشته نيز شاهد چنين اتفاق‌هايی بوديم و قسمت‌هايی مشمول اصلاحيه شد كه قسمت 20 نيز از اين قاعده استثنا نيست.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در یکشنبه 1390/01/21 و ساعت

 


برای جایابی کارکنان جدید، مراحل زیر را اجرا کنید:

1. 400 آجر را در اتاقی بسته بگذار.

2. کارمندان جدید را در اتاق بگذار و در را ببند.

3- آنها را ترک کن و بعد از 6 ساعت برگرد.

4- سپس موقعیت ها را تجزیه تحلیل کن:

الف: اگر آنها در حال شمردن آجرها هستند، آنها را در بخش حسابداری بگذار.

ب: اگر آنها برای دومین بار در حال شمردن آجرها هستند، آنها را در بخش ممیزی بگذار.

پ: اگر آنها همه اتاق را با آجرها آشفته کرده اند،(گند زده اند) آنها را در بخش مهندسی بگذار.

ت: اگر آنها آجرها را به طرز فوق العاده ای مرتب کرده اند آنها را در بخش برنامه ریزی بگذار.

ث: اگر آنها آجرها را به سمت یکدیگر پرتاب می کنند آنها را در بخش اداری بگذار.

ج: اگر خواب هستند، آنها را در بخش ................. بگذار.

چ: اگر آنها آجرها را تکه تکه کرده اند آنها را در قسمت فناوری اطلاعات بگذار.

ح: اگر آنها بی کار نشسته اند، آنها را در قسمت نیروی انسانی بگذار.

خ: اگر آنها سعی می کنند با آجرها ترکیب های مختلفی ایجاد کنند و مدام جستجوی بیشتری می کنند ولی هنوز یک آجر را هم تکان نداده اند، آنها را در قسمت حقوق و دستمزد بگذار.

د: اگر آنها اتاق را ترک کرده اند آنها را در قسمت بازاریابی بگذار.

ذ: اگر آنها به بیرون پنچره خیره شده اند، آنها را در قسمت برنامه ریزی استراتژیک بگذار.

ر: اگر آنها با یکدیگر در حال حرف زدن هستند، بدون هیچ نشانه ای از تکان خوردن آجرها، به آنها تبریک بگو و آنها را در قسمت ..................... قرار بده!

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در شنبه 1390/01/20 و ساعت

 
تعاونی اعتبار ثامن الائمه (ع) بمنظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز در مراکز استان های  :آذربایجان غربی ، اردبیل،تهران،خراسان جنوبی،مازندران،خوزستان،زنجان،سمنان،سیستان و بلوچستان ، فارس، کرمان،کرمانشاه،گیلان ،یزد، همدان ، کرج ، فارس، قزوین

به تعدادی داوطلب از بین برادران واجد الشرایط با مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس به همکاری دعوت می نماید.

شرایط عمومی

1.       تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.

2.       متعهد به یکی از ادیان رسمی کشور

3.       متعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران.

4.       اعتقاد و التزام به اصل ولایت فقیه

5.       دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس دررشته های (ارتباطات ،جامعه شناسی ،روابط عمومی) .

6.       دارا بودن تندرستی و توانائی و سلامت کامل جسمانی » برابر تشخیص مراجع پزشکی مورد وثوق تعاونی اعتبار ثامن الائمه (ع) «

7.       نداشتن سابقه محکومیت جزائی .

8.       نداشتن اعتیاد به هرگونه دخانیات و مواد مخدر.

9.       انجام وظیفه خدمت عمومی یا معافیت دائم غیر پزشکی.

10.    نداشتن اشتغال به کار و تعهد خدمت در دیگر سازمانها ، ستادها و موسسات دولتی یا وابسته به دولت .

11.    نداشتن ممنوعیت استخدامی.

12.    حداکثر سن 30 سال برای مقطع کارشناسی

13.    سکونت در یکی از شهرستانهای استان مربوطه حداقل بمدت 5 سال متوالی .

14.    داشتن مدارک ICDL 

 

توجه : ثبت نام در سایت هیچگونه تعهدی جهت استخدام برای تعاونی ایجاد نمی کند.

شرایط اختصاصی

 

1-     دارا بودن حداقل 2 سال سابقه کار در امور روابط عمومی و فرهنگی

2-     توانایی و داشتن مهارت های لازم جهت ایجاد ارتباط

3-     توانایی در تهیه گزارش ،خبر ، مصاحبه و ...(روزنامه نگاری) و تحلیل مطالب و مباحث اجتماعی

4-     آشنایی با برگزاری هرگونه مناسبت ها ، اجتماعات ، نمایشگاه ها و ....

5-     توانایی به کارگیری ابزار های ارتباطی اعم از نوشتاری ، گفتاری ، دیداری و شنیداری و تسلط بر برنامه های رایانه ای

6-     گذراندن دوره های مرتبط با امور روابط عمومی و تبلیغات ( گرافیک و صفحه آرایی عکاسی گزارشگری و ...

توجه  : در صورت ثبت نام در رشته ای غبر از  موارد ذکر شده فوق مدارک به هیچ عنوان مورد بررسی قرار نمی گیرند،ودر صورت آشکار شدن رشته فرد به جز 3 مورد ارتباطات، جامعه شناسی وروابط عمومی قبولی منتفی می گردد.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1390/01/16 و ساعت

 


شهریه‌ی طلاب بر اساس تآهل و تجرد و میزان تحصیلات متفاوت است.

شهریه در پائین‌ترین سطح یعنی طلبه‌ی مجرد در دوره‌ی مقدمات حدود 50 هزار تومان است و در بالاترین سطح یعنی طلبه‌ی معیل سطح 3 حدود 280 هزار تومان است.پرداخت شهریه پس از قبولی در امتحان جامع آغاز می‌شود. این امتحان پس از چند ماه از آغاز به تحصیل طلبه در حوزه‌ی علمیه برگزار می‌شود. البته برخی از مراجع پرداخت شهریه به طلبه را پس از گذراندن دوره‌ی مقدمات و قبولی در امتحان شفاهی لمعتین آغاز می‌کنند. از این رو میان شهریه‌ی طلاب مقدمات و سطح یک تفاوت زیادی موجود است.

 مقدار دریافتی شهریه‌ی طلاب به شرح زیر است:

مقدمات مجرد: 50  هزار تومان

مقدمات معیل: 95 هزار تومان

سطح یک مجرد: 85 هزار تومان

سطح یک معیل:155 تومان

سطح 2 مجرد: 110 هزارتومان

سطح 2 معیل: 210 هزار تومان

سطح 3 مجرد: 150 هزار تومان

سطح 3 معیل: 280 هزار تومان

از این مقدار حدود 30 هزار تومان بابت حق بیمه کسر می‌گردد و نیز به طلاب معیل که مسکن اجاره‌ای دارند، ماهیانه 35 هزار تومان کمک اجاره از طرف آیت‌الله خامنه‌ای پرداخت می‌گردد.هم‌چنین از طرف مرکز خدمات حوزه‌ی علمیه ماهیانه 40 هزار تومان بن کارت به طلاب معیل اهدا می‌شود. در برخی مناسبت‌های مذهبی مبلغی به عنوان عیدی به شهریه اضافه می‌گردد.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1390/01/16 و ساعت

 


معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری گفت: با توجه به عدم تصویب قانون بودجه 90، حقوق دو ماه اول سال کارمندان براساس آخرین حقوق در اسفند 89 پرداخت می‌شود.

 

رحیم ممبینی در مورد وضعیت پرداخت حقوق کارمندان دولت در دو ماه اول سال‌جاری گفت: چون بودجه 90 هنوز تصویب نشده، لذا حقوق فعلاً بر مبنای آخرین حقوق پرداختی به کارمندان دولت در اسفند 89 به صورت علی‌الحساب برای دو ماه اول پرداخت می‌شود.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری تأکید کرد:‌ پس از اینکه بودجه 90 به طور کامل تصویب شد، ما به ‌التفاوت پرداخت حقوق دو ماه اول به حساب کارمندان واریز خواهد شد.

ممبینی پیش از این در جمع خبرنگاران در مورد میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال 90 اعلام کرده بود، رقم دقیق افزایش حقوق براساس مصوبه هیأت دولت خواهد بود، اما اعتبارات فصل یک و 6 در لایحه بودجه حدود 6 درصد افزایش دارد که البته این اعتبارات شامل 12 مورد است که یکی از این موارد مربوط به پرداختی حقوق به کارمندان دولت است. بنابراین افزایش اعتبارات این دو فصل لزوما به معنای افزایش حقوق در این حد نخواهد بود، بلکه میزان دقیق آن براساس مصوبه هیئت وزیران مشخص خواهد شد.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در سه شنبه 1390/01/16 و ساعت

 


مسواك و سكته

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در پنجشنبه 1390/01/11 و ساعت

 

ادامه مطلب


بنا بر گزارش رسمی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، روند مطالبات معوق در بانک‌های دولتی یا بانک‌هایی که دولت در آن‌ها سهام‌دار است رو به افزایش است.

روند کل تسهیلات اعطایی از سوی بانک‌های دولتی و بانک‌هایی که دولت در آن‌ها سهم دارد روندی افزایشی بوده و از یک میلیون و ۵۲۰ هزار ۲۴۹ میلیارد ریال در اسفند ۱۳۸۷ با حدود ۱۹٫۵ درصد رشد به یک میلیون و ۸۱۶ هزار و ۹۴۹ میلیارد ریال در اسفند ۱۳۸۸ و با حدود ۱۹ درصد رشد به دو میلیون و ۱۶۱ هزار و ۴۵۱ میلیارد ریال در آبان ۱۳۸۹ رسیده است. بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که رشد کل اعتبارات و تسهیلات اعطایی در سال ۱۳۸۹ بیشتر از سال ۱۳۸۸ خواهد بود.

روند کل مطالبات سررسید گذشته، معوق و مشکوک‌الوصول بانک‌های دولتی و بانک‌هایی که دولت در آن‌ها سهم دارد نیز به فراخور افزایش تسهیلات اعطایی، روندی افزایشی داشته و از ۱۵۰ هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال در اسفند ۱۳۸۶ با حدود ۵۴٫۸ رشد به ۲۳۲ هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال در اسفند ۱۳۸۷ و با حدود ۲۹٫۸ درصد رشد به ۳۰۲ هزار و ۲۳۷ میلیارد ریال در اسفند ۱۳۸۸ و با حدود ۱۱٫۱ رشد به ۳۳۵ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال در شهریور۱۳۸۹ رسیده است.

نسبت مطالبات به تسهیلات که یکی از شاخص‌های مهم در این زمینه است با شفاف‌سازی صورت‌های مالی و افزایش مطالبات معوق از ۱۱ در اسفند ۱۳۸۶ به ۱۵ درصد در اسفند ۱۳۸۷ و ۲۳ درصد در شهریور۱۳۸۸رسید که با توجه به برخی اقدامات انجام شده به ۱۷ درصد در اسفند ۱۳۸۸ و ۱۶ درصد در شهریور ۱۳۸۹ کاهش یافت.

تعداد کل پرونده‌های مربوط به مطالبات معوق حدود هفت میلیون و ۲۶۲ هزار و ۴۸۰ پرونده بوده است که حدود ۹۹٫۵ آن یعنی هفت میلیون و ۲۲۳ هزار و ۳۰۸ پرونده متعلق به مبالغ کمتر از یک میلیارد ریال است.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در پنجشنبه 1390/01/11 و ساعت

 


آفتاب: در حالیکه 107 روز از حادثه معدن هجدک می‌گذرد امدادگران موفق شدند قسمتی از بدن یکی از معدنچیان را در کارگاه محل حادثه پیدا کنند. پس از گذشت ماه‌ها از حادثه ریزش معدن هجدک کرمان و مدفون شدن 4 کارگر این معدن در اعماق زمین در نهایت طرح خروج اجساد 3 کارگر باقیمانده در عمق 600 متری معدن هجدک به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود.

انتشار بوی نامطبوع در محل معدن

این درحالی است که به گفته مسئولان طی روزهای گذشته قطعاتی از بدن یکی از معدنچیان در محل حادثه کشف شده است و در محل جستجوی امدادگران بوی نا مطبوع استشمام می‌شود.

وجود این بو در معدن نشان از نزدیک شدن امدادگران به محل اجساد است که به دلیل طولانی شدن زمان امداد، بوی نامطبوع از اجساد استشمام می‌شود.معاون استاندار کرمان ابراز امیدواری کرد که طی ساعات آینده شاهد خروج اجساد از معدن باشیم.

انتقال قسمتی از بدن یکی از قربانیان به پزشکی قانونی

قسمت پیدا شده از بدن معدنچیان مربوط به بالا تنه یکی از این افراد است و هم اکنون نیز به پزشکی قانونی انتقال یافته است.

معادن ذغالسنگ کرمان بارها طی سال‌های اخیر شاهد بروز سوانح دلخراش برای کارگران معادن بوده است و این درحالی است که این افراد یکی از محروم‌ترین اقشار استان کرمان محسوب می‌شوند.

و اين در حالي است كه يك حركت جهاني در خصوص معدن كاران شيلي شكل گرفت و در طول حبس آنها در معدن، دائماً گزارش هاي مختلفي از سوي خبرگذاري ها و رسانه هاي مختلف جهان مخابره مي شد و دست آخر هم از معدن زنده بيرون آمدند اما در اينجا تنهابه ذكر خبر در روزهاي ابتدايي اكتفا شد و به مروز زمان كاملاً‌فراموش شدند.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در پنجشنبه 1390/01/11 و ساعت

 


روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال در گزارشی می‌گوید یک جوان ۲۱ ساله خود را هکری معرفی کرده که چندی پیش از یک شناسه اینترنتی در ایران توانسته بود سرویس‌های اسکایپ، جی‌میل، فایرفاکس و یاهو را هک کند و مسئولیت آن را به عهده گرفته است. 
این جوان که خود را دانشجو معرفی کرده در وب‌سایت «پیست‌بین دات کام» (Pastebin.com) پیامی گذاشته و خود را «هکر کمودو» معرفی کرده است.کمودو شرکت اینترنتی است که نخستین بار گزارش این هک را اعلام کرد.
 
هکر یاد شده در این پیام کدهای مورد استفاده خود را ذکر کرده و نوشته است: «من فقط یک هکر هستم که تجربه هزار هکر را دارد، من یک برنامه‌نویسم که تجربه هزار برنامه‌نویس را دارد.»
 
به گزارش روزنامه وال استریت جورنال، کارشناسان هنوز تردید دارند که هک کردن سرویس‌هایی چون جی‌میل و اسکایپ فقط کار یک نفر باشد، ولی کدهایی که ذکر کرده را درست ارزیابی کرده‌اند.میکو هیپونن، رئیس یک شرکت امنیت اینترنتی در هلسینکی فنلاند، در این باره می‌گوید: «به نظر می‌رسد شخص یا اشخاصی که خود را هکر معرفی کرده یا می‌کنند، به سیستم داخلی شرکت کمودو آشنا هستند. ولی این که بقیه داستان این فرد یا این افراد درست باشد، مشخص نیست. ولی می‌توان تایید کرد که اطلاعات کلی که داده، درست است.»
 
پیشتر گزارش شده بود که یک یا چند هکر در تلاش برای هدایت کاربران اینترنتی به نسخه جعلی چندین پایگاه معتبر اینترنتی، به چندین گواهینامه دیجیتال یک شرکت امنیت وب دسترسی پیدا کرده‌اند.شرکت «کومودو» در نیوجرزی آمریکا که گواهینامه‌های دیجیتال در زمینه تأیید هویت کاربران اینترنتی صادر می‌کند، گفته است که دست‌کم ۹ مورد از چنین حملاتی ردیابی شده است.

 این شرکت می‌گوید در حملات ۱۵ مارس، گواهینامه‌هایی برای نسخه جعلی سامانه ای‌میل گوگل موسوم به جی‌میل، صفحه ورود کاربران یاهو، وب‌سایت‌هایی متعلق به شرکت مایکروسافت، مرورگر موزیلا فایرفاکس و نیز شبکه تلفنی اینترنتی اسکایپ در دسترس هکرها قرار گرفته است. 
چنین گواهینامه‌هایی به کسانی که آن را در اختیار دارند اجازه می‌دهد که تحت شرایطی با جعل نسخه امن این وب‌سایت‌ها، به اطلاعات رمزگذاری شده دسترسی پیدا کنند. برای مثال، اگر کسی در ایران بخواهد به حساب کاربری خود در یاهو دسترسی پیدا کند، به یک وب‌سایت جعلی هدایت می‌شود و به این وسیله کسانی که دست در این اقدام دارند می‌توانند به حساب کاربری و رمز عبور او دسترسی پیدا کنند. 

شخص هکر یا «هکر کمودو» در پیام خود گفته است که به تنهایی این حمله را انجام داده و هیچ کمک تیمی یا دسته‌جمعی نداشته است.

متن كامل پيام هكر ايراني


Hello

I'm writing this to all the world, so you'll know more about us..

At first I want to give some points, so you'll be sure I'm the hacker:

I hacked Comodo from InstantSSL.it, their CEO's e-mail address mfpenco@mfpenco.com

Their Comodo username/password was: user: gtadmin password: globaltrust

Their DB name was: globaltrust and instantsslcms

Enough said, huh? Yes, enough said, someone who should know already knows...

Anyway, at first I should mention we have no relation to Iranian Cyber Army, we don't change DNSes, we 

just hack and own.

I see Comodo CEO and other wrote that it was a managed attack, it was a planned attack, a group of 

cyber criminals did it, etc. 

Let me explain:

a) I'm not a group, I'm single hacker with experience of 1000 hacker, I'm single programmer with 

experience of 1000 programmer, I'm single planner/project manager with experience of 1000 project 

managers, so you are right, it's managed by 1000 hackers, but it was only I with experience of 1000 

hackers.

b) It was not really a managed hack. At first I decided to hack RSA algorithm, I did too much investigation on SSL protocol, tried to find an algorithm for factoring integer, for now I was not  able to do so, at least not yet, but I know it's not impossible and I'll prove it, anyway... I saw that there is easier ways of doing it, like hacking a CA. I was looking to hack some CAs like Thawthe, Verisign, Comodo, etc. I found some small vulnerabilities in their servers, but it wasn't enough to gain access to server to sign my CSRs. During my search about InstantSSL of Comodo, I found InstantSSL.it which was doing same thing under control of Comodo.

After a little try, easily I got FULL access on the server, after a little investigation on their server, I found out that TrustDll.dll takes care of signing. It was coded in C#.Simply I decompiled it and I found username/password of their GeoTrust and Comodo reseller account. GeoTrust reseller URL was not working, it was in ADTP.cs. Then I found out their Comodo account works and Comodo URL is active. I logged into Comodo account and I saw I have right of signing using APIs. I had no idea of APIs and how it works. I wrote a code in C# for signing my CSRs using POST request to APIs, I learned their APIs so FAST and their TrustDLL.DLL was too old and was sending too little parameters, it wasn't enough for signing a CSR. As I said, I rewrote the code for !AutoApplySSL and !PickUpSSL APIs, first API returns OrderID of placed Order and second API returns entire signed certificate if you pass OrderID from previous call. I learned all these stuff, re-wrote the code and generated CSR for those sites all in about 10-15 minutes. I wasn't ready for these type of APIs, these type of CSR generation, API calling, etc. But I did it very very fast.

Anyway, I know you are really shocked about my knowledge, my skill, my speed, my expertise, that's all OK, all of it was so easy for me, I did more important things I can't talk about, so if you have to worry, you can worry... I should mention my age is 21

Let's back to reason of posting this message.

I'm telling this to the world, so listen carefully:

When USA and Israel write Stuxnet, nobody talks about it, nobody gots blamed, nothing happened at all, so when I sign certificates nothing happens, I say that, when I sign certificates nothing should happen. It's a simple deal.

When USA and Isarel could read my emails in Yahoo, Hotmail, Skype, Gmail, etc. without any simple little problem, when they can spy using Echelon, I can do anything I can. It's a simple rule. You do, I do, that's all. You stop, I stop. 

It's rule #1 (My Rules as I rule to internet, you should know it already...)

Rule#2: So why all the world got worried, internet shocked and all writers write about it, but nobody writes about Stuxnet anymore? Nobody writes about HAARP, nobody writes about Echelon... So nobody should write about SSL certificates.

Rule#3: Anyone inside Iran with problems, from fake green movement to all MKO members and two faced terrorist, should afraid of me personally. I won't let anyone inside Iran, harm people of Iran, harm my country's Nuclear Scientists, harm my Leader (which nobody can), harm my President, as I live, you won't be able to do so. as I live, you don't have privacy in internet, you don't have security in digital world, just wait and see...

Rule#4: Comodo and other CAs in the world: Never think you are safe, never think you can rule the internet, rule the world with a 256 digit number which nobody can find it's 2 prime factors, I'll show you how someone in my age can rule the digital world.

Rule#5: To microsoft, mozilla and chrome who updated their softwares as soon as instructions came from CIA. You are my targets too. Why Stuxnet's Printer vulnerability patched after 2 years? Because it was need in Stuxnet? So you'll learn sometimes you have to close your eyes on some stuff in internet, you'll learn... You'll learn... I'll bring equality in internet. My orders will equal to CIA orders, lol ;)

Rule#6: I'm a GHOST

Rule#7: I'm unstoppable, so afraid if you should afraid, worry if you should worry. A message in Persian: 

Janam Fadaye Rahbar


نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1390/01/10 و ساعت

 


خبرآنلاین نوشت: دکتر محمد حسین پاپلی در کتاب «خاطرات شازده حمام» خاطرات 10 سال از زندگی خود را نگاشته است، خواننده در این کتاب با نویسنده همراه می‌شود و همراه با او خاطرات کودکی شازده حمام را تجربه می‌کند. این کتاب در سال ۱۳۸۴ برای بار اول چاپ و پس از مدتی نایاب شد. این کتاب را نشر پاپلی در 248 صفحه و با قیمت 3200 تومان روانه بازار نشر کرده است. 

رضا امیرخانی به کاربران مطالعه این کتاب را در تعطیلات نوروز پیشنهاد کرده است و درباره آن اینگونه توضیح می‌دهد: تمام داستان‌های کتاب با خاطرات سال‌های کودکی و نوجوانی دکتر پاپلی آغاز می شود. دکتر پاپلی در کتاب «شازده حمام» نام‌ها، نسبت‌های خانوادگی و پیوندهای اجتماعی افراد را با دقت فوق‌العاده‌ای بیان می‌کند و در بعضی موارد سرنوشت چهره‌های درخشانی را که از میان همان طبقه محروم سربرآورده و در دوران‌های بعد صاحب نام و نشان شده‌اند، پیگیری می‌کند. 

وی ادامه داد: چنین است که ما در یک داستان می‌بینیم که زری سلطان (ص134 کتاب) دخترک زیرک و معصومی که در نوجوانی به خاطر یک ناخوشی داخلی فدای معتقدات سنتی و خرافات حاکم بر محیط خود شده و تا پای مرگ از عفت و عصمت خود دفاع می‌کند و بی‌تقصیر از جامعه رانده شده و مورد سخت ترین عتاب‌ها و سرزنش‌ها و حتی کتک‌کاری‌های کشنده واقع می‌گردد، در نهایت به دانشکده پزشکی دانشگاه پهلوی شیراز راه پیدا کرده و پس از اخذ درجه دکترا با یکی از استادان آمریکائی آن دانشگاه ازدواج و به آمریکا مهاجرت می‌کند و در صف نوابغ ایرانی مهاجر که در دانشگاه‌ها حائز مقامات والا می‌شوند، او هم در ماساچوست نام و نشانی به دست می‌آورد و باعث می شود که خویشان و وابستگان فقیر او یکی بعد از دیگری از یزد به آمریکا مهاجرت کنند. 

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «هیچ آدم ۵۵ ساله‌ای حتی آدم‌های خیلی باهوش نمی‌توانند اولین خاطرات بچگی خود را دقیقاً تاریخ‌گذاری کنند و بگویند فلان خاطره مال فلان روز و فلان سال است. چیزهای مبهمی از اولین خاطرات بچگی در ذهن آدم هست. البته بچه‌های پولدار امروزی که نسل ابزار مدرن هستند و پدر و مادرهایشان دائم از آنها فیلم تهیه می‌کنند و در فیلم تاریخ ساعت، روز، ماه و سال وقایع را ذکر می‌کنند و هر چند هفته یک بار این فیلمها را به بچه‌های خودشان نشان می‌دهند، این بچه‌ها ممکن است در آینده وقتی شصت یا هفتاد ساله هم شدند خاطرات کودکی خود را دقیقاً به یاد آورند. آدم هایی که در سال ۱۳۲۷ در یزد به دنیا آمده بودند و در آن زمان هنوز برق و بالتبع یخچال، تلویزیون، ضبط صوت، ویدئو، کامپیوتر و ....، آب لوله کشی، حمام دوش دار تولت سیفون دار، کوچه آسفالت شده، رفتگر شهرداری و .... نبود خاطرات کودکیشان از نظر تاریخی کاملاً درهم و برهم است. این خاطره‌نویس هم همین وضع را دارد اما می‌تواند تشخیص دهد که کدام خاطرات مربوط به قبل از دبستان و کدام خاطرات مربوط به دوران دبستان و دوره‌های بعد بوده است. لذا خاطرات خود را بر همین منوال نگاشته است. اما همیشه نمی توان نظم زمانی را رعایت کرد. گاهی خاطره ای که مربوط به قبل از دبستان است ادامه اش چهل سال بعد اتفاق می افتد. همین امر نظم تاریخی خاطرات را به هم می زند ولی خاطره ای را کامل می کند. امید است که در جلدهای بعدی خاطرات دبیرستان و خاطرات دانشجویی و ... را به چاپ برسانیم...» 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1390/01/10 و ساعت

 

ادامه مطلب


آفتاب: راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز در سوریه در صدر اخبار بین‌المللی قرار دارد. سایت سی بی اس نیوز در تحلیلی در این خصوص محور کلام را به دست موضع‌گیری ایران درخصوص این ناآرامی‌ها می‌سپارد و می‌نویسد: آنچه در دمشق در حال جریان است ایران را بر سر دو راهی بدی گرفتار کرد، دو راهی که شطرنج سیاسی ایران در منطقه را بر هم زد و مهره‌ها را بر روی صفحه این معادلات پراکنده کرد. 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در چهارشنبه 1390/01/10 و ساعت

 

ادامه مطلب


شهرآورد سرخ و آبي پايتخت از نگاه آمار 

تيم هاي استقلال و پرسپوليس تهران روز چهارشنبه هفته جاري هفتادمين شهرآورد پايتخت را برابر يکديگر برگزار مي کنند. 


  عملکرد دو تيم در 69 بازي گذشته: 
* در شصت و نه ديدار گذشته تيم هاي استقلال و پرسپوليس 84 بازيکن دو تيم موفق به گل زدن شدند که سهم تيم استقلال 40 بازيکن و سهم تيم پرسپوليس 44 بازيکن است. 
* در تيم استقلال علي جباري و غلامحسين مظلومي هر کدام با 5 گل، عباس مژدهي 4 گل و حسن روشن، صمد مرفاوي، صادق ورمزيار و فرهاد مجيدي هر کدام با 3 گل به ترتيب در صدر گلزنان اين باشگاه قرار دارند. 
در تيم پرسپوليس تهران نيز مرحوم صفر ايرانپاک با 7 گل، حسين کلاني 6 گل، همايون بهزادي و مهدي هاشمي نسب هر کدام با 4 گل و فرشاد پيوس با 3 گل، گلزنان برتر پرسپوليس به تيم استقلال محسوب مي شوند. 
* غلامرضا فتح آبادي، شاهرخ بياني و مهدي هاشمي نسب از بازيکناني هستند که در هر دو تيم بازي کردند و موفق به گلزني شدند. 
فتح آبادي 2 گل به پرسپوليس و يک گل به استقلال، بياني 2 گل به استقلال و يک گل به پرسپوليس و مهدي هاشمي نسب وقتي درتيم پرسپوليس بود 4 گل به استقلال زد و زماني که عضو تيم استقلال بود، يک گل براي اين تيم به ثمر رساند. 
* تيم هاي استقلال و پرسپوليس از فروردين ماه سال 1347 که نخستين ديدار خود را برگزار کردند تا به حال در مجموع 69 بار مقابل يکديگر صف آرايي کردند که در مجموع تيم استقلال در 21 بازي و پرسپوليس 17 ديدار برنده شدند و 31 بازي نيز با نتيجه تساوي خاتمه يافته است. 
* پرگل ترين ديدار اين دو تيم، شهرآورد 16 شهريور 1352 است که با نتيجه شش بر صفر به سود تيم پرسپوليس تمام شد. 
* تاکنون 140 گل در 69 ديدار بين تيم هاي استقلال و پرسپوليس رد و بدل شده است که سهم استقلال با 71 گل برابر با 71/50 درصد و سهم پرسپوليس با 69 گل يعني 29/49 درصد است. 
* تنها ديدار سي ام دو تيم که در روز 19 اسفند سال 1367 برگزار شد، ضربات پنالتي تعيين کننده تيم پيروز ميدان بود که پرسپوليس با نتيجه 4 بر 2 استقلال را پشت سر گذاشت. 
* از نظر سرعت در زدن گل، تيم استقلال رکورد دار است. علي سامره در ديدار پنجاه و سوم در دقيقه اول بازي، رضا عادل خاني و داود سيد عباسي به ترتيب در شهرآورد هاي يازدهم و پنجاه و ششم در دقيقه سوم و اميد روانخواه در دقيقه چهارم ديدار شصت و چهارم، براي استقلال تهران گل زدند. 
حسين کلاني مهاجم سرخ پوشان در دقيقه دوم ديدار ششم براي پرسپوليسي ها گلزني کرد. 
* تيم پرسپوليس تهران از نظر گل زدن در دقايق پاياني بازي رکورد دار اين ديدارهاست. مازيار زارع در دقيقه 4+90 ديدار شصت و ششم گل تساوي بخش تيمش را به ثمر رساند. 
همچنين صفر ايرانپاک در ديدار هفتم، حسين کلاني در ديدار هشتم و همايون بهزادي در شهرآورد دوازدهم در دقيقه 90 بازي براي تيم پرسپوليس گلزني داشتند. 
پيروز قرباني مدافع استقلال در دقيقه 2+90 در ديدار پنجاه و هشتم گل پيروزي بخش آبي پوشان را به ثمر رساند. 
* تيم استقلال تهران در شهرآورد چهل و دوم در روز 27 مهر ماه سال 1375 تا ديدار چهل و نهم در نهم ديماه 1379 در هشت ديدار متوالي موفق به شکست پرسپوليس نشد. 
* شش ديدار اين تيم ها ( بازي 62 تا 67) نيز با نتيجه مشابه يک بر يک به پايان رسيد. 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1390/01/08 و ساعت

 


آفتاب: نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد، در شرایطی که نخست‌وزیر ژاپن درگیر حوادث پس از زلزله این کشور است، محبوبیت وی افزایش یافته است. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این نظرسنجی که از سوی خبرگزاری کیودو ژاپن انجام شد، نشان می‌دهد محبوبیت نائوتو کان، نخست‌وزیر ژاپن و کابینه وی به میزان ‌٣ / ٢٨ درصد افزایش یافته است و این درحالی است که محبوبیت وی و کابینه‌اش در ماه فوریه پیش از وقوع زمین‌لرزه ‌٩.٨ ریشتری به زیر ‌٢٠ درصد رسیده بود. 

محبوبیت پایین نائوتو کان در ماه گذشته این احتمال را به‌وجود آورد که روزهای پایانی دولت وی نزدیک است اما اقدامات دولت طی هفته‌های اخیر پس از زلزله توانست این میزان را افزایش دهد. 

حدود ‌٥٨ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از عملکرد دولت ژاپن پس از زلزله ‌١١ مارس راضی بودند و این در حالی است که گروهی از مردم نیز از عملکرد وی در رسیدگی به نیروگاه‌های هسته‌ای ابراز نارضایتی کرده‌اند.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1390/01/08 و ساعت

 


آفتاب: طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس ابتدایی بعد از تعطیلات نوروزی به صورت اختیاری و با صلاحدید مدیر مدرسه اجرا می‌شود. 

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدیران مدارس ابتدایی بعد از تعطیلات نوروزی می‌توانند
طرح تعطیلی پنج‌شنبه مدارس ابتدایی از ابتدای سال تحصیلی 90-91 به صورت رسمی و اجباری اجرا خواهد شد.
با هماهنگی با انجمن اولیا و مربیان و تغییر ساعات درسی، پنج‌شنبه‌ها را تعطیل کنند. 

حمیدرضا حاجی‌بابایی، افزود: طرح تعطیلی پنج‌شنبه مدارس ابتدایی از ابتدای سال تحصیلی 90-91 به صورت رسمی و اجباری اجرا خواهد شد. 

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تحصیلی 90-91 یک ساعت درسی با عنوان انس با قرآن به ساعات درسی دانش‌آموزان دوره ابتدایی افزوده می‌شود. 

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در دوشنبه 1390/01/08 و ساعت

 

 انشاي خوشمزه: زن میخوام یا نمیخوام؟
[تصویر: 4601mj1q9w_resize_2.jpg] 
هر وقت من یك كار خوب می كنم مامانم به من می گوید بزرگ كه شدی برایت یك زن خوب می گیرم.
تا به حال من پنج تا كار خوب كرده ام و مامانم قول پنج تایش را به من داده است. 

حتمن ناسرادین شاه خیلی كارهای خوب می كرده كه مامانش به اندازه استادیوم آزادی برایش زن گرفته بود. ولی من مؤتقدم كه اصولن انسان باید زن بگیرد تا آدم بشود ، چون بابایمان همیشه می گوید مشكلات انسان را آدم می كند.
در عزدواج تواهم خیلی مهم است یعنی دو طرف باید به هم بخورند. مثلن من و ساناز دختر خاله مان خیلی به هم می خوریم. 

از لهاز فكری هم دو طرف باید به هم بخورند، ساناز چون سه سالش است هنوز فكر ندارد كه به من بخورد ولی مامانم می گوید این ساناز از تو بیشتر هالیش می شود.
در عزدواج سن و سال اصلن مهم نیست چه بسیار آدم های بزرگی بوده اند كه كارشان به تلاغ كشیده شده و چه بسیار آدم های كوچكی كه نكشیده شده. مهم اشق است ! 

اگر اشق باشد دیگر كسی از شوهرش سكه نمی خواهد و دایی مختار هم از زندان در می آید من تا حالا كلی سكه جم كرده ام و می خواهم همان اول قلكم را بشكنم و همه اش را به ساناز بدهم تا بعدن به زندان نروم. 

مهریه و شیر بلال هیچ كس را خوشبخت نمی كند. همین خرج های ازافی باعث می شود كه زندگی سخت بشود و سر خرج عروسی داییمختار با پدر خانومش حرفش بشود دایی مختار می گفت پدر خانومش چتر باز بود.. خوب شاید حقوق چتر بازی خیلی كم بوده كه نتوانسته خرج عروسی را بدهد. البته من و ساناز تفافق كرده ایم كه بجای شام عروسی چیپس و خلالی نمكی بدهیم. هم ارزان تر است ، هم خوشمزه تراست تازه وقتی می خوری خش خش هم می كند! 

اگر آدم زن خانه دار بگیرد خیلی بهتر است و گرنه آدم مجبور می شود خودش خانه بگیرد. زن دایی مختار هم خانه دار نبود و دایی مختار مجبور شد یك زیر زمینی بگیرد. میگفت چون رهم و اجاره بالاست آنها رفته اند پایین! اما خانوم دایی مختار هم می خواست برود بالا! حتمن از زیر زمینی می ترسید. ساناز هم از زیر زمینی می ترسد برای همین هم برایش توی باغچه یك خانه درختی درست كردم. اما ساناز از آن بالا افتاد و دستش شكست.. از آن موقه خاله با من قهر است. 

قهر بهتر از دعواست. آدم وقتی قهر می كند بعد آشتی می كند ولی اگر دعوا كند بعد كتك كاری می كند بعد خانومش می رود دادگاه شكایت می كند بعد می آیند دایی مختار را می برند زندان!
البته زندان آدم را مرد می كند.عزدواج هم آدم را مرد می كند، اما آدم با عزدواج مرد بشود خیلی بهتر است!این بود انشای من

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در یکشنبه 1390/01/07 و ساعت

 


آفتاب: شنیده‌های موثق خبرنگار اعتدال حاکی است که دولت فرانسه در پی اخراج سردبیر خبرگزاری فرانسه از جمهوری اسلامی ایران، کامران نجف‌زاده – خبرنگار واحد مرکزی خبر – را از این کشور اخراج کرد.

اخراج کامران نجف زاده – خبرنگار واحد مرکزی خبر در فرانسه – در حالی صورت پذیرفته که جمعه گذشته سردبیر خبرگزاری فرانسه در تهران، جی دشموخ، به دستور مقامات کشورمان از جمهوری اسلامی ایران اخراج شده بود و این اقدام دولت فرانسه نوعی تلافی‌جویی نسبت به این اقدام است.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در پنجشنبه 1390/01/04 و ساعت

 


آفتاب: برخی از ما معتقدیم کشور ما جزو پرتعطیل‌ترین کشورهای جهان است اما به نوشته سایت میراث آریا ما در این لیست تنها نیستیم. 

آنچه در ادامه می‌آید فهرستی از نام کشورهایی است که بیشترین تعطیلات سالیانه سال 2008 را به خود اختصاص داده‌اند.

چین، هنگ کنگ:
برای کارگران چینی، علاوه بر تعطیلات آخر هفته، در طول سال روزهای دیگر همچون روز سال نو، جشنواره بهار، روز کارگر و روز ملی نیز به عنوان روزهای تعطیل محاسبه می شود. در بین کارگران آنهایی که در شرکتهای چند ملیتی مشغول به کار هستند علاوه بر روزهای گفته شده از تعطیلات کریسمس نیز بهره می برند. تعطیلات سالیانه نیز که بین یک تا دو هفته است معمولا به صورت توافقی میان کارگران و کارفرمایان تعیین می شود. اینگونه تعطیلات که جمعا 16 روز هستند چین را به عنوان یکی از اولین کشورها با تعطیلی زیاد معرفی می‌کنند.

مصر:
21 روز تعطیلی برای شغل‌های رسمی، 16 روز تعطیلات عمومی در طول سال و دو روز تعطیلات آخر هفته، مجموع تعطیلات ثابت و متغیر را در مصر تشکیل می‌دهند. در صورت همزمانی تعطیلات عمومی با تعطیلات آخر هفته، این روزها در هفته آتی کارمندان دولتی محاسبه می شود. شرکتهای خصوصی نیز تعطیلات آخر هفته را نیز جز روزهای تعطیل عمومی خود در نظر می گیرند. از اینرو این روزها در زمره تعطیلات سالیانه کارمندان قرار گرفته و باعث کاهش آن می‌شوند.

هند:
تعطیلات سالیانه به صورت میانگین برای کارمندان شرکت‌های خصوصی بین 15 تا 20 روز است. 
شلوغ‌ترین فصل مسافرت برای شهروندان هندی تعطیلات تابستانی مدارس در ماه ژوئن است که در آن بسیاری از خانواده‌ها به سفرها و تفریح‌های متعدد می‌پردازند.

اندونزی:
جشن عید فطر در آخرین روز ماه مبارک رمضان یکی از برجسته‌ترین اعیاد و تعطیلات اندونزی محسوب می‌شود. در این روز که در زبان محلی لباران (Lebaran) نامیده می‌شود، بسیاری از کلان شهر نشینان به ویژه مسلمانان به زادگاه‌های خود که اغلب مناطق روستایی هستند باز می‌گردند.
دولت نیز معمولا تعطیلاتی یک هفته‌ای (پنج روزه) را برای بهره‌گیری کامل شهروندان از عید در نظر می‌گیرد.
اگر چه به دلیل حوادث تروریستی سال‌های 2002 و 2005 تا حدودی از میزان تعطیلات بلند مدت و مسافرت‌های طولانی شهروندان کاسته شده است اما هنوزاندونزی در میان مقاصد مسافرت های توریستی جایگاه ویژه ای دارد.

تایلند:
مرخصی سالانه کارمندان تایلندی 40 روز است که 10 روز آن را تعطیلات 10 روز را مرخصی‌های استحقاقی و 20 روز را مرخصی‌های استعلاجی تشکیل می‌دهند. علاوه بر مرخصی سالانه، 13 روز نیز به عنوان تعطیلات مذهبی و ملی به جمع ایام غیر کاری شهروندان تایلندی اضافه می‌شوند.
شهروندان تایلندی حداقل دوبار در سال تعطیلات خود را با تعطیلات پایان ترم کودکانشان که در ماه‌های آوریل و اکتبر است، یکی کرده و به مسافرت و گشت و گذار می‌پردازند.

مراکش:
اهالی مراکش در اغلب اوقات مرخصی‌های سالانه خویش را در داخل کشورشان، در کنار خانواده و اقوام و در خانه می‌گذرانند. بیشتر روزهای تعطیل به دو یا سه هفته ماه اوت مربوط است که معمولا صرف تفریح در کنار سواحل اقیانوسی و مدیترانه‌ای این کشور می‌شود. در این بین شاید خانواده‌هایی با سطح درآمد متوسط به دیگر مناطق کشور مسافرت می‌کنند.

مالزی:
مالزی هر ساله از تعطیلات قابل توجهی برخوردار است. کارمندان این کشور معمولا از 14 تا 24 روز مرخصی سالیانه و 30 روز مرخصی پزشکی بهره می‌برند. اکثر این تعطیلی‌ها یا به نوعی مرخصی‌ها در پایان یا آغاز سال که مصادف با جشن‌ها و مراسم سنتی و تعطیلات رسمی همچون عید مبارک، کریسمس، سال نو چینی و دیپاوالی است، گرفته می‌شوند. فصل تعطیلات مالزی معمولا از ماه نوامبر آغاز و تا فوریه سال بعد ادامه خواهد داشت.

شیلی:
تعطیلات عمومی شیلی 13 روز است. برخی از این تعطیلات که در روزهای کاری قرار می‌گیرند معمولا به یک شنبه‌ها نزدیک می‌شوند تا به این وسیله کارمندان از سه روز تعطیلی استفاده کنند.
اکثر رویدادهای فرهنگی و سنتی شیلی رابطه‌ای نزدیک با جشن روز استقلال این کشور دارد جشنی که هرساله در هجدهم ماه سپتامبر برگزار می‌شود. بر خلاف دیگر تعطیلی‌ها، این جشن مختص همین تاریخ است و هیچ گاه به سمت یک شنبه بعدی کشیده ‌نمی‌شود.

ترکیه:
تابستان مهمترین زمان برای تعطیلات در ترکیه است. عشق به هوای گرم حتی مسافران را در روزهای تعطیل زمستان به سمت مناطق گرمتر در جنوب این کشور می کشاند.
تعطیلات مذهبی نیز یکی دیگر از ایام تعطیل ترکیه محسوب می‌شوند. دو جشنواره مذهبی و سه روز تعطیلات ملی از جمله روزهای غیرکاری این کشور هستند که شمار ایام تعطیل ترکیه را به 13 روز می‌رسانند.

نوشته شده توسط م.شعبان زاد و ارزش آفرینان بانک کشاورزی در پنجشنبه 1390/01/04 و ساعت

 


مطالب پیشیندربارهلوگوی ماجستجو

     

پیوند های روزانه
Bank Keshavarzi English Website
Bank Keshavarzi English Website
محك-حمايت از كودكان سرطاني
کارمند بانک کشاورزی
استخدام بانکها
ما همکاران

لیست تمام پیوند هاصفحه اصلي |  پست الکترونيک |  اضافه به علاقه مندي ها |  ذخيره صفحه |  لينك آر اس اس  |  طراح قالب

 

Powered By blogfa.com Copyright © 2009 by bankkeshavarzi
Design By : wWw.Theme-Designer.Com